Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom kiszedni? Gázolaj...

Hogyan tudom kiszedni? Gázolajat tankolt az asszony benzin helyett!

Figyelt kérdés

egy 1993as mazda323 1.6 injektoros autóm van.hogyan tudom kiszivni belőle a dieselt?csövet nem tudok ledugni a tankjába.s.o.s..

köszönöm a válaszokat.


2010. febr. 13. 20:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Én a szakszervízre bíznám az biztos. Nem lett elindítva?
2010. febr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Tankot le kell ereszteni. Sajnos azt nemtudom hogy azt hogy kell

de gondolom alul van egy csavar amive le tudod engedni

2010. febr. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
a szakszerviz itt külföldön nekem megfizethetetlen szinte.azért keresnék vmi megoldást.leeresztő nem tudom van e rajta a tankon.nem néztem még be alá.bár azt sem tudom hol kell keresni.nemtudom az injektor felől,vagy amerről megy be az injektorba a bezin,ott vhol ki tudnám e nyomatni belőle.majd 15 litert tankolt bele.meg volt benne még benzin is.az autó be lett inditva.az asszony haza ért vele.kb 500m ide a kút.de nem merek igy menni vele:(
2010. febr. 13. 21:22
 4/24 A kérdező kommentje:
nemtudom a benzinpumpánál ki lehet e nyomatni a benzint.de a pumpát sem tudom h hol lehet a kocsiban.azt sem tudom hogyan néz ki...:(
2010. febr. 13. 21:24
 5/24 anonim ***** válasza:

Hiába bontod meg a szivattyú nyomóágát, álló motornál csak pár másodpercet megy az üzaszivattyú.

Leeresztőt nem fogsz találni, ma már nem "divat".

Nem nagyon tudod megúszni a tank levételét, sajnos.

2010. febr. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
17%
Töltsd tele benzinnel és kész. Nem lesz semmi gond. Ha meg hiányzik már 5 liter, akkor menj el tankolni és nyomd tele benzinnel. 5 liter után megint (hogy minél hígabb legyen gázolaj tekintetében). De amúgy -elvileg- nem sok gondot okozhat ha gázolajjal megy. Inkább fordítva szokott gond lenni: ha gázolaj helyett benzint tankol.
2010. febr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
fogsz egy csövet bedugod a beöntön es amennyit tudsz szivj le a tankbol, aztan tele benzinnel es mehet...kicsit fustölni fog de ha lehet minnel kevesebb gazolaj maradjon a tankban, nemhiszem h jot tenne a motornak magas keveresi arany
2010. febr. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

írja, csövet nem tud ledugni....

keresd meg a benzincsövet az alvázon, és éesetleg húzd le a tankról, miután kifolyt vissza, és kész.

2010. febr. 14. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
vidd el a szerelődhöz mert nemteszjót neki a diesel. nem fog sokba kerülni.
2010. febr. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Van lehetőség a benzin szivattyú vezetékének a lecsatlakoztatására, és a szivattyút elindítani külső áramforrásról, majd leengedni a gázolajat! Helyette benzint tölts bele, majd helyezd vissza a csatlakozást a motorra. Otthon is meg tudod ezt csinálni, de inkább szakemberre bízd! Ha nincs lehetőség erre, akkor fel kell hígítani a motorban lévő gázolajat akár túltöltéssel, akár pedig teletankolással!

Amúgy nem lesz az autónak semmi baja, kb. 1000-2000 km után kitisztul teljesen a tank!

2010. febr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!