Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 10 éves Astra H nem fog...

Egy 10 éves Astra H nem fog lassan elporladni, elrohadni, mint a régi Opelek? 10 év múlva is megbízható autó lesz?

Figyelt kérdés
Mert vennék egyet, hosszú távra ha ez tartósabb, mint a korábbiak. 1.6 benzin 170 ezer kilométerrel.
2015. márc. 27. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van vele foglalkozva, akkor nem. Mielőtt megveszed emeljétek fel.

Tavasszal mindig alvázmosás, plusz a kerék ív alatti rész kitakarítása. Hiszed vagy nem ettől rohad a legtöbb autó. MErt nem csinálnak rajta meg egy-egy ilyen mosást a havas tél után. A só, meg a hó ezekre a részekre tapad fel.

2015. márc. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek már nem úgy rohadnak mint egy F Astra. Ugyanannyira tartós mint a többi autó
2015. márc. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De meghízhatóságra is rendben lesz? Motor, elektronika, stb?
2015. márc. 27. 12:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van ezek már galvanizált karosszériával készülnek. Rohadás szempontjából nem egyenértékűek a hírhedten rohadó F szériával.

Egyébként nekem is ilyenem van, pont 10 éves. (Ráadásul dízel.) Eddig semmi bajom nem volt vele, a kaszni teljesen rozsdamentes, mondhatni újszerű állapotban van kívül-belül, pedig belepakoltam már 227.000km-t.

2015. márc. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha 10 éves 1.6-os, akkor gondolom még a Z16XEp 105 lóerős motor van benne. A Z16XER-rel (116Le) jobban járnál, de utóbbit se mondanám kifejezetten rossznak.
2015. márc. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#4 És, hogy érzed 10 év múlva is "autó" lesz még?
2015. márc. 27. 12:06
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha karbantartod, megadod az oljacserét, a váltóban is, odafigyelsz rá, az alvázra is, akkor igen. Akár 20 évig is.

Igazából az autók nem azért mennek szét mert rosszak, hanem mert rosszul bánnak velük.

Nagyon kevés rossz autó van, viszont hanyag ember annál több. Ha a gazdája megadta a kötelezőt neki, és cserélt mindent, akkor lesz abban, még 15 év is. Ha mostohán bent vele, akkor lehet nem él meg 5 évet se.

2015. márc. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Így van, egyetértek az előttem íróval.

Egyébként szerintem ezek az Astrák elég jól össze vannak rakva. Nem rohadnak, a belterük is újszerű így 200.000+ km-rel is. 10 évet szerintem simán kibír még. Mondjuk én már lassan számítok egy injektor, turbó felújításra majd valamikor 300.000km környékén. De ez csak a dízelesség következménye. Belekalkuláltam, nem fogok a kardomba dőlni, ha így lesz. Eddig se spóroltam soha semmit az autón. Kopó alkatrészből ha drágább is mindig gyárit kapott. Olajcsere a gyári ajánlott 30.000km helyett 15.000-nél cseréltem.

2015. márc. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Már a G Astrák sem rozsdásodnak úgy.
2015. márc. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!