Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A új Mercedes-ek közül miért...

A új Mercedes-ek közül miért nincs egyiknek sem ködlámpája? BMW, Audi, VW, Lexus, mindnek van, csak a Mercinek nincs.

Figyelt kérdés
Akármelyik típust nézem. Nem is lehet kérni hozzájuk.

2015. ápr. 9. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert a Mercinél már rájöttek, hogy tök felesleges, ezért hülyeség.
2015. ápr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De miért felesleges? A hátsó sokkal erősebben, az elől lévő ködlámpa pedig mivel alul van, ezért a köd alatt világít.
2015. ápr. 9. 18:38
 3/10 anonim ***** válasza:

Az elmélet ez. Gyakorlatban próbáltad már, hogy jobban látsz-e vele?


[link]


Amúgy azt elismerem, hogy hátulra elképzelhető, hogy jól jön néha, de szerintem hátsó ködlámpát raknak is a Mercikre, nem?

2015. ápr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Dörmögő ***** válasza:

A ködlámpa igenis gyakran hasznos.

A totalcart meg csak a hülyék veszik szentírásnak. Néha olyanokat írnak hogy a falat tudnám kaparni tőle.

2015. ápr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3-as. Elképzelhető, hogy jól jön néha??? Sohasem vezettél még például autópályán szakadó esőben? Ahol olyan vízfüggöny van, hogy a hátsó ködlámpát nem használó autókat sokkal később veszed észre. Viszont pl. a belsősávban ködlámpával haladót, sokkal jobban látod.


Ugyanez van gyorsforgalmin is. De nem csak esőben. Hóesésben és ködben is. Volt, hogy megálltam egy út szélén, ködben. Parkoltam, bent ültem a kocsiban, vártam egy barátomat. A hátsó tompított fényszórók már rég eltűntek, mikor a ködlámpa még javában látszódott és tök sokáig.


Hátsó van a Merciken, igen, de az első is fontos. Jobban látni az út szélét is például, meg ha készülök kikanyarodni egy gyorsforgalmi főútra, ott is tudok örülni, ha az érkező nem csak egyszerüen elő bukkan a ködből és belém jön, hanem már látom a ködlámpa miatt.


Úgyhogy tényleg fel nem fogom, hogy a Merciken miért nem alkalmazzák. Amúgy is hülyén néz ki az a króm dísz bigyó, amiket a helyükre tesznek, pl. az E Merci esetében, hanem AMG body kit-tel veszi az ember. De ugyanez pl. az S Mercinél is. Szerintem sokkal jobban is nézne ki, ha inkább ködlámpát tennének oda.


[link]


[link]


Van ködlámpa vs. nincs ködlámpa. Szerintem sokkal jobban néztek ki a ködlámpás Mercik.

2015. ápr. 10. 03:47
 6/10 A kérdező kommentje:
"HA NEM AMG body kit-tel veszi az ember"*
2015. ápr. 10. 03:48
 7/10 4165 ***** válasza:
Fényszóróba integrálva?
2015. ápr. 10. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tévedek, van az újak közül is, amelyikhez lehet ködlámpát rendelni, azt hiszem A vagy GLA-nál láttam ilyet. De a nagyobb kategóriáknál nem az lehet az ok, hogy ott az inteligens világítás rendszer? Lehet az eleve úgy szabályoz, hogy feleslegessé teszi, nem?
2015. ápr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát a fene tudja. Én már csak azért is rátenném, ahelyett, hogy ilyen dísz bigyókat tesznek a helyére. A régi Mercik szerintem jobban néztek ki, ködlámpával. A lökhárító is pont úgy volt formálva. Nekem is régebbi ködlámpás Mercim van, tetszik, hogy semmi felesleges szarakodás a forma miatt, meg bigyók, hanem úgy van kialakítva mindenütt, hogy hasznos, elől bent van a ködlámpa és semmi felesleges műanyag takaró lap, meg ilyen díszes krómos vackok.
2015. ápr. 10. 13:08
 10/10 anonim ***** válasza:

> „3-as. Elképzelhető, hogy jól jön néha??? Sohasem vezettél még például autópályán szakadó esőben? Ahol olyan vízfüggöny van, hogy a hátsó ködlámpát nem használó autókat sokkal később veszed észre…”

Igen, néha, mert szakadó eső is csak néha van, ilyen vízfüggönyös eső meg a néhák között néha. De mint te is elismered, hátsó ködlámpa van a Merciken, így ez kipipálva.


Az elsőről nem voltál olyan meggyőző, de ha neked az kell, akkor ne vegyél Mercedest…

2015. ápr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!