Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell kiszedni a tőcsava...

Hogyan kell kiszedni a tőcsavarokat simsonból?

Figyelt kérdés

Beletörtem 1 tőcsavart a henger leszerelése közben.

Hogyan kell kiszedni a rossz tőcsavart a blokkból ?

Kell hozzá speciális szerszám ?



2015. ápr. 14. 14:12
 1/3 Trafó1 ***** válasza:

Szakadt csavarkiszedővel.

Meg kell fúrni aztán beletekerni a szakadtcsavarkiszedőt, az ellentétes menetű a beszakadt csavarral, néha kijön néha azzal sem megy.

2015. ápr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a szerelések közt előforduló esetek rémálma. Be kell pontozni a beletörött M6-os csavar közepét. Majd egy 3-as fúróval óvatosan és nem sietve el kell kezdeni belefúrni a kemény tőcsavarba. Ügyelni kell rá folyamatosan nehogy a fúró a csavar szélére menjen és a puhább alumíniumot fúrja. A fúró mindig a csavar közepén haladjon. Meg arra is fokozottan ügyelni kell hogy a vékony fúró bele ne törjön. Megéri venni a barnított fúrószár helyett olyat ami kevésbé hajlamos a törésre.

Majd ha van benne kb fél centi mély furat, akkor egy szívós edzett acélból célszerszámot kell köszörülni. Ami szögletes és kúpos mint a reszelők nyélbe menő része. Csak most reszelőnyél helyett a furatba helyezzük majd. A célszerszám másik vége legyen megfogható valamivel hogy forgatni lehessen. Majd finoman beleütöd hogy ne tudjon elfordulni a célszerszám a furatban. Majd érzéssel elkezded kifelé hajtani. Ügyelj arra hogy legyen beleütve annyira hogy magával vigye a tőcsavart. Valamint a választott célszerszám ne legyen törékeny, különben még rosszabb helyzetbe kerülsz ha beletörik.

De kapható balmenetes célszerszám is, ennek nem tudom az árát. Én nem használtam azt a gépműhelyben sem, mindig a leírt mezei módszerrel vettem ki. Mert a menetes célszerszámmal a kollégák volt úgy hogy nem tudták kivenni, míg a leírt módszerrel ha néha nehezen is de mindig kijött. Ha kiáll a tőcsavar vége akkor laposvágóval kifele hajtó kocogtatással meg is lazíthatod a tőcsavart. Ekkor a célszerszámal már csak kitekerni kell, nem meglazítani.

Kellő türelemmel megmenthető a blokk. Megéri odafigyelni, mert egy blokkfél csere több munka lenne. Gondoskodj arról is hogy a forgattyúsházba ne kerüljön forgács. Ehhez a motor elfektetése is elég lehet hogy biztosan a földre hulljon a forgács.

2015. ápr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a második válaszoló jól leírta, annyival egészíteném ki hogy én használok fagyasztó spray-t is a folyamathoz. Mikor a fentebb írt dolog megvan, a blokkot kicsit megmelegítem, utánna fagyasztóspray-t fújok a beszakadt csavarra és ki is jön könnyedén
2015. máj. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!