Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift, gázadásnál...

Suzuki Swift, gázadásnál rángatás, motor leállás, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Swift 1.3 GLX, 95ös évjáratú Suzuki elég furcsa dolgokat művel. Először is pár hónapja úgy kezdődött, hogy gyorsításnál voltak pillanatok, amikor intenzív gázadásnál a szokásostól szerényebben gyorsult. Az utóbbi egy hétben nem csak tovább romlott, hanem mentünk vele úgy, hogy közepes fordulatszámon gyorsítva bármelyik fokozatban őrült módon rángatni kezdett az autó, majd általában pár másodperc múlva magára talál, és megy rendesen az adott fokozatban, nagyobb fordulatszámon. Ennek a végkifejlete odáig jutott, hogy valamelyik nap, pár perc leállítás és elindítás után nem indult be egyáltalán, tekerte, de egyet sem "ugrott" a fordulat, mintha nem lett volna munkaütem. Többszöri próbálgatás, kínlódás után nagy nehezen beindult, pedig semmit nem csináltam vele. Olyan is volt, hogy alig indul, és ha indul, akkor is bőven alapjárat alatt pörög, ráz a motor, gázadásra lefullad. Kis idő után, semmitől megjavul. A probléma rendkívül misztikus, mert hidegen pöccre indul, és csak olyan 10 perc után kezdi el (ha elkezdi, nem is mindig), meleg motorral. A be nem indulást egy leállítás, majd 15-20perc utáni elindítással csinálja, de ez is változó. Valamikor egy órás utazás alatt semmi baja.

Gyertyákat kicseréltük, azt hittük, megjavult (valamit talán javult), de ugyanaz a helyzet. Akksi rendben, mert rendesen forgat is indításnál az önindító. Próbáltuk egy kihúzott pipával járatni alapjáraton (amikor ezzel épp nem volt gond), de közel sem volt olyan brutális fordulatcsökkenés, mint az említett indításnál. Motorikusan soha semmi baja nem volt, kíméltük, ahogy lehetett. A motorban nyikorgó hangot hallok, de az lehet csak az ékszíj, ezen kívül semmi más rendelleneset nem látok. Baromira idegesít a probléma, és még lehet, hogy szerelőnél sem jönne elő éppen akkor. Azért érdekelne az is, ha valaki tud egy jó szerelőt Debrecenben.

Köszönöm előre is a segítséget!


2010. febr. 20. 16:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy az üzemanyagadagolással lehet gond? mindenképpen nézesd meg autószerelővel!
2010. febr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
gyertyakábel vagy valami esetleg ,ha nem mindig csinálja lehet hogy valami kontakt lesz csak...
2010. febr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 lodarazs ***** válasza:
Ez akár lehet lambda szonda is, ha csak meleg motornál csinálja, mert ez csak akkor működik, ha elérte a 3-400 fokos hőmérsékletét. Gyanus lehet a katalizátor is, ha a belseje darabokban van, akkor az tud benne mozogni és ha keresztbe áll, akkor az jelentősen lefojthatja a motort menet közben.
2010. febr. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Befecsi fej csere.
2010. febr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget! Közben kicsit szétszedtem a motort, és valóban, szörnyen retkes az injektor fej, úgyhogy valószínűleg olcsón megúszom egy takarítással.
2010. febr. 26. 12:07
 6/16 Zsoltibe válasza:

Sikerült megoldani a problémát?

Hasonló szituációban vagyok 98-as swift nekem is rángat most vettem nemrég.

Bizonyos sebességeknél 8fordulatnál) persze minél nagyobb sebesség annál gyengébben érződik ,de rángat.

Sajnos gőzöm sincs róla mitől lehet ezért ha sikerült megírnád légyszíves hogy sikerült elhárítani.

Előre is köszönöm!

2010. júl. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Zsoltibe válasza:
Ő bocs most olvastam teljesen végig.
2010. júl. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 flashop válasza:
Kérdezném a téma elindítójától, hogy az injektor tisztításával megoldódott-e a rángatás? Mert az én suzukimnak is ugyanezek a szindrómái, szóról-szóra. Nagyon idegesít, mivel minden elektromos érzékelő rendben van, és nem tudok rájönni, hogy mi a baja akkor, ha langyos a motor. Válaszát előre köszönöm!
2010. dec. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Rafi78 válasza:

Nekem hasonló problémám volt kicsit kartergázos a motoron,rövid távokon használom és televiszi a szívótorkot szmötyivel.Az alapos pucolás után,beépítettem a kartergáz lecsapatót és megszűnt a probléma.

Nézd meg a [link] oldalt hasznos dolgokat találsz.Remélem segített!Üdv!

2011. dec. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
látom régi a poszt.. én is ebben a problémába szenvedek.. télen párás időben, induláskor még minden oké, majd leállok és újra indulásnál rángatás, fulladás, lefulladás.. ejh fostaliga volt hogy be se indult már egyszerűen nem kapta fel az indításnál a motor a fordulatot.. szerelőm gyújtáselosztó hibát jelez, és mivel csak párás, hideg időben jön elő ezért csak egy tömítőgyűrűt kell csak kicserélni ha minden igaz 480Ft.. remélem segítettem
2014. dec. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!