Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóklíma tisztítás valóban...

Autóklíma tisztítás valóban fontos, vagy csak egy újabb pénz lehúzás?

Figyelt kérdés
Ma hallottam először, hogy létezik ilyen, és hogy nagyon fontos. Én több mint 20 éve használok klímás autókat, de még életemben nem tisztítattam, mitöbb, ilyenről nem is hallottam.
2015. ápr. 22. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Te tudod. Ha egyszer kibeleznék előtted, nagyon elsápadnál a látványától, hogy mi mindent gyűjtött magában. De te tudod, a te egészséged.
2015. ápr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk volt, hogy három évig nem volt tisztítva és feltoltve gázzal, azt hittük ez így a jó, de elvittuk tisztittatni és fel is töltötték egyik nyáron hát fényévekkel jobban hűtött, meg lehetett fagyni, és nem volt az a jellegzetes szaga sem ami akkor van ha kikapcsolod. Úgyhogy egyáltalán nem felesleges!
2015. ápr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, mondjuk én az egeszsegem nem érdekel ennek nem dolok be én sosem vagyok beteg semmitől csak azért toltetjuk fel mert jobb tőle.
2015. ápr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vizéli László ***** válasza:
Nagy bevásárló központokba lehet kapni direkt ilyen klíma fertőtlenítő aerozolt vagy habot. kb 1000ft-al karcsúsít meg. Minden tavasszal ki szoktam vele tisztítani a szellőző berendezést. Biztos nem annyira hatásos mint ha rendes műhelybe vinné az ember, de a semminél még mindig jobb. A hátránya hogy évente kb 20%-ot veszít a klímád a hűtési képességéből és ezt ügye nem tudod pótolni. Én 3-4 évente viszem műhelybe klíma tisztításra ahol fel is töltik gázzal, 2-3 tisztítást meg itthon végzek el. Egy klíma tisztítás és feltöltés amúgy kb 10000ft, tehát nem egy olyan egetrengető összeg. Főként az asztmás megbetegedések elkerülése végett érdemes időközönként klímát tisztítani. Lehet hogy még nincs semmi bajod, de később még akár lehet is.
2015. ápr. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Fontos de ha nem mész 30-40 ezreket egy évben, akkor szerintem felesleges évente kitisztíttatni.

Nekem mikor megvettem a kocsit undorító záptojás szaga volt. Elvittem kitisztíttatni azóta semmi. 2 max 3 évente érdemes azért megcsináltatni. Egy jó ózonos fertőtlenítés 3-4000 Forint. Tényleg teljesen szagtalan lett utána.

2015. ápr. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért elég kemény, hogy azt hiszed 20 év vezetés után, hogy valami csak úgy megy, és nem kell karban tartani. :D Motorba is kell olajat cserélni, hátha ezt se tudod.
2015. ápr. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, te miről beszélsz? Én a klímáról. És te?
2015. ápr. 24. 08:35
 8/9 A kérdező kommentje:

Ja, mellesleg olajat sem szoktam cserélni, ugyanis nem hiszek benne.

😊 És még élek, és egy kocsit se ment tönkre ez miatt.

2015. ápr. 24. 08:37
 9/9 anonim válasza:
Én konkrétan a klíma miatt lettem beteg. Nem megfáztam, hanem valami bakteriális fertőzést szedtem össze. Amikor meggyógyultam és újra autóztam kezdődött előröl. Kicserelétettem a pollenszűrőt (két éve nem volt) és kitisztíttattam ózonnal a klímát, most a melegben is használhatom, nem lesz tőle semmi bajom.
2017. aug. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!