Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW 316ti Compact-ba (2001-200...

BMW 316ti Compact-ba (2001-2002) drágák az alkatrészek?

Figyelt kérdés
BMW 316ti Compact és VW Passat (V) között gondolkozok. Sokat számít a fenntartása és a megbízhatósága is. A BMW fele húz a szívem, de nagyon sokan mondják, hogy horror áron lehet alkatrészeket kapni hozzá. Valakinek személyes tapasztalat?

2015. ápr. 27. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy drága. Prémium autó.
2015. ápr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy hangyányi különdség van egy 316i compact és egy Passat között. Mondjuk mindjárt térfogatra a Passat majdnem kétszer nagyobb.

Ide nem személyes tapasztalat kell, hanem megnézni az alkatrész árakat az interneten.

A Passathoz tudok hozzásuólni. Nem sok gond szokott leni velük. A futóművük is sokkal tartósabb és a motorjukhoz hozzá se kell nyúlni, ezek a B5-ök lemennek a térképről gond nélkül.

2015. ápr. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én BMW párti vagyok, de erről inkább lebeszélnélek, és nem az alkatrészárak miatt, azok annyira nem szoktak vészesek lenni, amíg nem kell valamiből gyári, de az meg minden márkához drága.

A BMW kb. ekkor kezdett komolyan hanyatlani, és ezekben egy hulladék, típushibás motor van. Emellett ha már szóba jön egy Passat, akkor szerintem azt kell venni, racionálisabb választás lehet, bár nem értek hozzájuk.

BMW-t szerintem az vegyen, aki tudja, hogy neki az kell, és lehetőleg akkor már ne négy hengeres legyen.

2015. ápr. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt a cikkben le van írva minden:

[link]

2015. ápr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4#: Sajnos közel sincs benne minden leírva. Elég sovány, amit abból a cikkből meg lehet tudni.
2015. ápr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az már igaz, hogy aboszulút minden nincs, de minden olyan, amit nagyjából iránymutatásként tudni akar egy itt kérdező, azt megtalálja. Napokat lehetne beszélni a témáról és oldalakat írni, de erre nem hiszem, hogy bárki vállalkozna.
2015. ápr. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
egyik jobarátomnak van pont ilyen...egész jol megy..motor kényes kicsit köpködik az olaat szimeringek cserések általába...futomü is érzékeny de az se oylan vész ár már...ha normálisan karban van tartva akkor meghálálja :) nem lép akkorát mint hathengeres társai de szerintem teljesen korrekt:)
2015. ápr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lép akkorát mint egy 6 hengeres? Csoda, hogy a 316 egyáltalán előrefelé megy és nem hátrafelé fújja a szél. Amúgy, nem a hengerek számától függ, hogy mennyire megy az az autó, a 6 hengertől egyenletesebb lesz a motor járása a 4 hengereshez képest. Például ha veszünk egy 2 literes 4 és 6 hengereset, a 6 hengeresnek a nyomatékleadása valamivel egyenletesebb és gyorsabb kevéssel az öblítése a hengereknek. De mindez csak kis erő többletet jelent a 6 henger irányába, vagyis a 2 literes 6 és 4 hengeres közel ugyanolyan teljesítményű. Az észrevehető különbség a 6 henger egyedibb hangja és a simább járása.
2015. ápr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!