Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autó üzembentartójaként...

Egy autó üzembentartójaként felelek-e a gépjármű rendeltetésszerű használata mellett bekövetkező meghibásodásáért?

Figyelt kérdés
A tulajdonos elvitte a gépkocsit téli/nyári gumit cserélni, majd azzal hozta vissza, hogy az autószerelő komoly hibát talált a járműben és azt ki kell fizetnem a szerelőnek. Megjegyzem, az autó eddig problémamentesen üzemelt és hamarosan vissza szeretném adni a kocsit a tulajdonosnak.
2015. ápr. 28. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Az üzembentartó, mint a neve is mutatja üzemelteti a járművet, fizeti az adókat, biztosítást, időszakos szervizeket, és megjavíttatja ha valami elromlik.


Kérdés, hogy mennyire bíztok meg egymásban a tulajjal, de engem a helyedben érdekelne a konkrét hiba, nem csak bemondásra fizetnék, sőt saját szerelőhöz vinném javítani!


No és legalább elárulták mi az a komoly hiba, amit a gumis felfedezett?

2015. ápr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt az üzembentartó dolgot is árnyalhatnád!


Kölcsön kaptad az autót, vagy bérled? Mert tuti, hogy nem hivatalosan bejegyzett üzembentartó vagy!

2015. ápr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! De, a forgalmiban így vagyok feltüntetve. Térítés nélkül vagyok az üzemeltető. Közben felhívtam a szerelőt és kiderült, gumit akar cseréltetni velem, mert el vannak kopva.... Nem mintha én új gumikon kaptam volna. Szerinted erre kötelezhet?

(nem akarok hálátlannak tűnni, de más okok miatt megromlott a kapcsolatunk a tulajjal, így már bejelentettem neki, hogy visszaadnám a kocsit, gondolom ez is bejátszik a fenti történetbe)

2015. ápr. 29. 08:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazi szarrágó vagy öregem! Kezet foghatsz apáddal, mert ugyan nem tudom, hogy ő adta-e oda a taligát, de sejtem, hogy valami családi vita. (Bár közöm nincs hozzá!)


Akkor most vegyél rá használt gumikat kb. olyan állapotúakat, mint amilyenek voltak rajta, amikor megkaptad a járgányt.

2015. ápr. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
haha, kösz a tippet, de semmit nem fogok venni a taligára, majd vesz rá aki használni akarja utánam. Megfizettem én már annak a guminak az árát kamatostul, de ez egy másik történet, a jogi oldala érdekelt volna a dolognak, de arról szerintem a válaszból ítélve lövésed nincs. Azért köszi a választ.
2015. ápr. 29. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!