Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az Otto-motort tanulom, de...

Az Otto-motort tanulom, de régi könyvből. Mennyire hű a mai korhoz? (képek lent)

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]


Szóval ezt tanulgatom, és ott vannak számok. Hogy mikor hol mennyi történik, x fok stb... ez az összes motorra igazak, és érdemes bemagolni (már csak önszorgalomból is), vagy felesleges, mert ma már másmilyen eljárások vannak?



2015. máj. 1. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem vagyok mérnök, de szerintem az Otto körfolyamat alapja nem változott az idők során.
2015. máj. 2. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Alapjában minden ugyanaz, de például a kétüteműeknél a tarajos dugattyút ma már nem alkalmazzák...
2015. máj. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak ilyen könyveim, jók ezek, de csak ahhoz, hogy az alapokat megtanuld, de a vezérlés, karburátor, porlasztók, stb fejezetekbe inkább hagyd ki, mert azok már a töri könyvbe valók, a modern autókon teljesen új megoldások vannak. Persze az ütemek ma is igy vannak, azt tanulhatod nyugodtan.
2015. máj. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
és az olyan állítások hogy "a kipufogószelep az AHP előtt 60 fokkal nyit" az ugye egy tény, mármint a könyv ezt állítja, de ez az összes motorra igaz, vagy csak erre a példán szereplőre? Meg hogy 4-7 bar nyomás alatt vannak a gázok stb...
2015. máj. 2. 10:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha az Ottó motor megismeréséről beszélünk, akkor az alapelv a lényeg. Üzemanyag+ levegő keverék beszív, összesűrít, gyújtószikra, munkaütem, kipufogás.....stb.

A régi könyvekben szerintem az a jó, hogy nem mérnöki szakkifejezéseket használnak, hanem hétköznapi szavakat. Igaz, sokszor már megmosolyogtató ez a konyhanyelv, de az alapok megismeréséhez nagyon hasznos tud lenni. Viszont az általad említett adatok számok, bemagolása fölösleges. Egy kezdőnek semmi szüksége, hogy pl. egy 350 fokos vezérműtengely mennyivel lett "elköszörülve" az eredetihez képest. Ezek már konstrukció- illetve típus-függő adatok. Ráadásul ezek is folyamatosan változnak, hiszen az autóipar is egyre fejlődik.

Viszont az alapelv marad, több mint 100 éve.

Egy olvasást megér.

2015. máj. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!