Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A mostanában gyártott audik...

A mostanában gyártott audik mind autómata váltósak?

Figyelt kérdés
Kérésre sem gyártanak manuális váltósat? Hogy működik egy ilyen? Mert én szeretem a manuális váltót és nem tudom elképzelni, hogy lehet irányítani egy autót anélkül. Ha nincs kuplunk, hogy búgatom a motort hogy közben ne menjen az autó? Meg ilyenek, nem értem.
2015. máj. 2. 00:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én a helyedben mennék az Audi szalonba és ott érdeklődnék, valószínü van egy komoly vételi szándékot is egy manuális váltós audira:) de ha mégsem az nem kerül semmibe ha megnézed a kíálatot.
2015. máj. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Már megnéztem, annyit találtam, hogy 7 sebességes váltó, pillanatok alatt vált stb, de hogy van e manuális olyat nem találtam. Azért köszönöm a választ, lehet, hogy bemegyek egy márkakereskedésbe.
2015. máj. 2. 00:12
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem kell félni, még mindig vannak kéziváltós Audik. A modellkínálat nagy részét lehet kérni kézi váltóval is, de vannak motorok, amikhez csak automata társítható.

"Mert én szeretem a manuális váltót és nem tudom elképzelni, hogy lehet irányítani egy autót anélkül"

Körülbelül ugyanúgy, mint kézi váltóval. Csak nem kell kuplungolni és váltani. Elsőre idegen élmény, de meg lehet szokni.

"Ha nincs kuplunk, hogy búgatom a motort hogy közben ne menjen az autó?"

Ez egy rendkívül fontos felhasználási terület, főleg a mai Audik esetében (erősítsük csak a "nagy német ótó" használóira vonatkozó előítéleteket). Egyébként a kézi váltókon van egy igen hasznos funkció: a kapcsolási sémán "N" betűvel jelölt üres fokozat. Ha ebbe teszed a váltót, a kuplung taposása nélkül is lehet rugdosni a gázt és menőzni, milyen jól szól az autó. És nem mész neki a villanyoszlopnak sem - csak el ne felejtsd a napszemüveget, a fukszot, a "magnyóból" meg valami tüc-tüc ordítson, ha a No roxa áj épp nincs kéznél. Na, de vissza a technikához: üres állás az automata váltón is van, lehet játszani a gázzal, ha akarsz.

2015. máj. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi tesó látom te kened mire gondoltam :DD


Egyébként tényleg sokat segítettél és még jót is mosolyogtam a válaszon :D

2015. máj. 2. 00:22
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem messze vagy te még az autó vásárlástól nem, hogy új is legyen. :D Am ott is van üres fokozat. D: De szerintem úgy is megoldható, hogy rátaposol a fékre és közben nyomod a gázt, bár józan paraszti ésszel nem igazán tesz jót neki, mert leéghet a kuplung :D
2015. máj. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ami nincs a kínálatban kézi váltóval azt nem is fogják neked azzal szerelni még ha kétszeres árat is fizetnél egy autóért. Egyébként korántsem minden Audi automata. Nézz szét a weboldalukon, használd a konfigurátort és kiderül mi van kézivel (is).
2015. máj. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Egyszer kipróbálsz egy S-tronicot, és soha nem kell többet manuális.

Amúgy A4-eket és még A6-okat is lehet kapni manuálissal, de az erősebb motorokhoz már az automata az alap, és ha nincs az extralistán a kéziváltó, akkor tuti nem fognak neked olyat gyártani, max ha elmész a gyárba, és leteszel egy akkora összeget, mint amennyit egy kisebb új autó ér...


És nem csak az Audinál van ez igy, hanem minden márkánál, az olcsóbbaknál is, mert ma már nagyon jó és tartós autómatákat gyártanak, amik kevesebbet esznek és még fürgébbek is manuális társaiknál.

2015. máj. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát akkor kénytelen leszek megtanulni autómatát vezetni.
2015. máj. 2. 15:24
 9/16 anonim ***** válasza:
Az nem nagy kunszt, sokkal nehezebb visszaszokni majd az automata után a kéziváltósra.
2015. máj. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem, vannak sima kézi váltós Audik, az egy másik kérdés, hogy bizonyos típusokból alig adnak el, emiatt a használt piacon sem nagyon lehet találkozni velük (ugyanez van a középkategóriás tipikus céges kocsi piacon lassan csak dízelt adnak el, egyest típusokból a benzinesek ritkák lettek, mint a fehér holló)
2015. máj. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!