Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most készülök az első hosszabb...

Most készülök az első hosszabb utamra és a lejtőn való elindulást nekünk még hírből se tanították, hogyan kéne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval lesz az úton egy híd féle (Soroksári) és attól félek, hogy valamiért megáll a forgalom és nekem majd a lejtőn kell újra elindulnom, viszont ezt nekünk nem tanították. Fél éve van jogsim és akkor is, ha kisebb emelkedőn indulok, pánikból olyan gázt adok az autónak, hogy csak úgy bőg a motor :D Nyilván nem így kell. Nehezíti a dolgom, hogy egy régi Suzuki Swifttel fogok menni, ahol azért már nem minden fog teljesen jól.

El tudnátok nekem mondani nem szaknyelven, hogy hogyan kéne csinálnom, hogy biztosan ne guruljak vissza?


Köszi :)


2015. máj. 17. 16:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
43%
Rutinon "tétel" lenne az emelkedőn elindulás. De ha ez ekkora para akkor add vissza a jogosítványodat, mert más téren is alkalmatlan lehetsz a vezetésre
2015. máj. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Ha neked valamit nem tanítanak meg, akkor mégis hogyan válsz rá alkalmassá? Nyilván azért kérdeztem mert tanulni szeretnék. Képzeld, jól vezetek egyébként. Csak nem szeretnék problémát. Szerintem még mindig jobb, hogy érdeklődök és tanulok belőle, minthogy balesetet okozzak, te bunkó.
2015. máj. 17. 22:05
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem kellett volna oktatni. Emlékeim szerint rutinon van 4 alapfeladat plusz pár opcionális, ami tétel szerűen kerül kiválasztásra. És egyik az emelkedőn elindulás. De nem is ez a lényeg, hanem, hogy ha ilyen bizonytalan vagy akkor az nem csak az emelkedőn elindulásban van. Azt hiszed jól vezetsz, úgy hogy még egyedül autóban sem ültél. Ebből lesznek a nagy esések. Jó esetben csak heves dudálások, anyázások. Te meg majd jössz ide, hogy a csúnya gonosz nagy fekete autós ledudál amikor mindent jól csinálsz. Persze lehet nyugodtan lepontozni és megsértődni. De ezt csak egy olyan bunkó mondja, aki kisebb, nagyobb személyautókban (és egyébben) már 6 számjegyű távot húzott le.
2015. máj. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem meg már 2-3 éve nincs rutinoktatás.. Nem csak a kérdezőnek... senkinek. Nekem is 2 éve van jogosítványom és mivel kezdetek óta automatát vezettem (édesapámé) és csak időnként vezetek manuálisat ezért nem tudok elindulni emelkedőről. Aki nem gyakorolja miért is menne neki?
2015. máj. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Nem ültem egyedül autóban?? Ezt ki mondta?? Minden nap vezetek. Csak ez volt az első utam egyedül PESTRE.

De minden a legnagyobb rendben és tökéletesen ment.

2015. máj. 18. 09:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!