Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem volt hasonló problémátok...

Nem volt hasonló problémátok kezdő vezetőként?

Figyelt kérdés

A jogosítványt 17 évesen szereztem meg, szóval egyből meglett, amint csak lehetett. Ráadásul minden elsőre sikerült, annak ellenére, hogy korábban nem vezettem egy percet sem. A jogsi megszerzése után szokásos fiatalként egyből vettem egy autót, amire éppen futotta, egy teljesen alap se szervo, se semmi autót 4 kerékkel, mivel ez volt az elsődleges és egyetlen szempont. :)


Szóval a probléma az volt, hogy vezetés közben különböző problémáim voltak. Például amikor vezetek rettentően koncentrálok, hogy 'minden rendben legyen'. Két kézzel markolom a kormányt és a figyelmemet egyszerűen nem tudom vezetés közben megosztani. Még beszélgetni is képtelen vagyok ilyenkor, annyira koncentrálok. Ezt követően jön a következő állapot, hogy olyan 30-50 km megtételét követően annyira elfáradok ebben a koncentrálásban, hogy egyszerűen elálmosodok és folyamatosan vesztek a koncentrációmból. Természetesen ezt észreveszem magamon és mindig félreállok, ha szükséges, sosem voltam még emiatt balesetveszélyben, viszont volt, hogy már emiatt visszavettem a tempót 70-80-ra, hogy biztosan minden rendben legyen aminek a többi közlekedő jellemzően nem örült. Ezen kívül eléggé szorongok vezetés közben, annak ellenére, hogy imádok vezetni és gyerekkorom óta arra vágytam, hogy végre vezethessek. Zavar, ha valaki mögöttem van és érezhetően letol, zavarnak az éjszakai szemvakító reflektorosok, a piroslámpás dudáló türelmetlenek és ezek nagyon frusztrálnak vezetés közben. A legtöbb embernél látom, hogy egy kézzel fogja a kormányt, közben telefonál, eszik-iszik, sminkel és jókat beszélget, én meg úgy markolom a kormányt, hogy még kiszabni sem lehetne a kezeim közül és közben még csak beszélni sem lehet hozzám. Hogy tudnék ezen túllépni, hogy én is végre élvezhessem a vezetés, mint mások? Esetleg nektek nem volt hasonló problémátok? Esetleg okozhatja mindezt, hogy egy viszonylag rossz minőségű autót vezettem? Változtatna önmagában, ha egy jobb, felszereltebb, szervos autót vezetnék?


2015. máj. 28. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, ilyen nem volt, már az órákon sokkal jobban belejöttem ennél (rengeteg órát vettem), persze bizonyos forgalmas szokatlan helyzetben még tudtam bénázni és a kanyarokat is lassan vettem (én csak motort tudok vezetni úgy-ahogy, de nagy élmény :)). A reflektor mást is zavar, de egy kézzel vezetni elég egyszerű alapesetben...

Az evidens, hogy hamar fáradsz, ha ilyen görcsös vagy.


Mióta vezetsz? Elvileg hamar bele kéne jönnöd abba, hogy mindenfelé figyelsz...

2015. máj. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem a fizikai vezetéssel van problémám. Megítélésem szerint nem vezetek rosszul, szóval vezetés közben nem bénázok, nem fulladok le és hasonlók, inkább ezzel a figyelem dologgal van baj. Összességében nem sokat vezettem, körülbelül 4-5 ezer kilométert, majd inkább jobbnak láttam eladni az autót. Azóta 6 év telt el, viszont most fontossá vált, hogy egy autót vegyek a munkám megkönnyítése miatt és szeretném, ha végre élvezhetném is a vezetést az új autómmal és nem szoronganék.
2015. máj. 28. 18:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elején tényleg komoly odafigyelést igényel és fárasztó, később ahogy belejössz akkor már ez valamelyest javul, de azért alapvetően oda kell figyelni és sokat vezetni fárasztó. A szorongás mondjuk indokolatlan. A rossz minőségű autó rátesz egy lapáttal, de önmagában nem indok. Viszont a 6 kihagyott év sokat ronthat a helyzeten.
2015. máj. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Nagy hiba volt eladni az autót,inkább gyakorolnod kellett volna.


Könnyebb helyzetben voltam, 14 évesen megtanítottak kezelni az autót, forgalommentes földutakon elkocsikáztam gond nélkül. Jogsi lerakása előtt már sok járművet kipróbáltam aminek minimum 4 kereke volt.

Mivel forgalomban nem volt tapasztalatom, eleinte én is görcsösebben figyeltem, viszont apám sokat ült mellettem és "osztotta az észt".

2 év alatt letekertem több mint 40ezer km-t (abból 15-20at mellette) és így pikk-pakk belerázódtam.

Semmivel sem jobb ha egy agyonelektronikázott autó vezet helyetted, inkább üljön melletted egy tapasztaltabb aki sok jó tanácsot tud adni.


Abból tanulsz ha fogod a kormányt és mész!

2015. máj. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Éppen a héten leirtam már valamelyik kérdéshez, hogy ez teljesen normális és jellemző a kezdő vezetőkre, hogy nem megy még számukra reflexszerűen a vezetés, ezért az autó irányitása is nagyon leköti a figyelmüket. De pár hét vagy hónap, attól függ mennyit vezetsz, és természetes lesz számodra is. Ha egy év múlva is ilyen leszel, na akkor már baj van.
2015. máj. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is elsősorban a rutintalanságnak utalom ezt a problémát, ezért is szeretném a nyarat végigvezetni. Csak azt nem tudom, hogy hogyan lépjek túl ezeken a problémákon addig, amíg reflexszerű nem lesz a vezetés? Gyakorolni gyakorolhatok forgalommentes utakon, de csak ilyen utakon 'céltalanul' vezetni elég nagy pénzpazarlás lenne. Általában a korábbi autómat is csak akkor vettem elő, ha nélkülözhetetlen volt, és sajnos így kifejezettem gyakorolni sosem gyakoroltam. Így visszanézve szerintem is ez lehetett a legnagyobb hiba.


Akkor ha most vennék egy autót, úgy hogy 5-6 éve nem ültem volánnál, mint ajánlanátok, hogy jöjjek bele a vezetésbe?

2015. máj. 28. 18:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahogy olvastam itt a gond tényleg az lehetett hogy nem vezettél valami sokat, mint írtad az első autód is akkor vetted elő ha nagyon kellett. Az általad leírtad alapján olyam mintha te tényleg csak kényszerből vezetnél, nem pedig azért mert szereted. Valóban pénzpazarlás céltalanul vezetgetni, de az sem jó ha csak akkor autózol ha muszály. Esetleg vezetéskor próbálj meg kicsit ellazulni, állítsd be az ülésed úgy hogy kényelmes legyen, dőlj hátra és figyelj. Persze az is kell, hogy műszakilag rendben legyen az autó. Jó fékek, ne húzzon a kormány se jobbra se balra stb. Egy kérdés, amikor beültél a volán mögé, beindítottad az autót akkor mi járt a fejedben? Mire gondoltál?
2015. máj. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem,én mikor életemben először a tanulóautóba ültem,arra gondoltam,hogy a jobb első keréknél miért nincs valami kis ablak,hogy lehessen látni,hol is van az autó eleje,és kereke.
2015. máj. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!