Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorolaj kérdés?

Motorolaj kérdés?

Figyelt kérdés
Üdv! Adott egy 1999 évjáratú Suzuki Swift 1.3 8 szelepes motorral. A helyzet az hogy a motor nagyon eszi,szinte zabálja az olajat, 1000 km leforgása alatt kb 3 liter olajat evett meg,füstöl is mint az állat. Hallottam olyat hogy ha sűrűbb olajat rakunk a motorban akkor ez az olajfogyasztás valamelyest csillapodik. Tudom hogy generálozni kellene a motort,de jelen pillanatban nem igazán van ilyesmire pénzem, ezt átmeneti megoldásnak gondoltam. A kérdés az lenne, hogy milyen viszkozitású,sűrűségű olajat érdemes tenni bele? Válaszokat előre is köszönöm!
2015. máj. 28. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
A gyárinál sűrűbb olaj a keskeny réseken nem jut át, ezért nem lesz megfelelő a kenés és más részek is tönkremehetnek. Én (ha nincs katalizátor) a legkisebb rossznak a füstölést tartom, de a további károk elkerülése miatt a mielőbbi javítást javaslom. Lehet, hogy szelepszár szimering gond, érdemes megnézni, mert jóval olcsóbb, mintha gyűrűzni kell
2015. máj. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezen már nem segít az olajcsere.

Állítsd félre a kocsit és járj busszal mielőtt kikönyököl vagy más komolyabb baja lesz

2015. máj. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azzal nincs bajom hogy füstöl, de ez a 3 liter olaj 1000km alatt rengeteg. ha csak mondjuk fél liter lenne nem foglalkoznék vele. egyébként nincs rossz hangja a motornak,nem csörög nem zörög.
2015. máj. 28. 20:25
 4/7 anonim ***** válasza:

A sűrűbb olaj ezen már nem segít. Ez biztos!

Többet költessz olajra, mint ha meggyűrűznéd.

2015. máj. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
5 liter valamire való normális olaj 6-8000Ft. Ha sokat mész, akkor pár hónap alatt elfüstölöd olajból egy bontott motor árát, mert tuti kapsz már 30-50 000 között normális 1.3-as Suzuki motort.
2015. máj. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A szelepszár szimering a hunyó. Mivel a g13bb motoroknál speciális gumiból-FPM (Fluór-kaucsuk/Viton)-van az kiszáradhat, ha sokat állt az autó. Jellemzően kopás is lehet.

Kell 4 kipufogó oldali..kb.500/db,és 4 szívó oldali,az valamivel olcsóbb...tehát nem egy ökör ára van.

Előtte azért (hideg motornál)egy kompressziómérést csináltass.

Olajjal kísérletezni szinte esélytelen.

2015. máj. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sűrűbb olaj csak arra lenne jó, hogy rövid távon kivégezd vele a motort, szóval generál mindenképp.
2015. máj. 30. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!