Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alacsony olajszint?

Alacsony olajszint?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy új autót, elvileg friss olajcserével... néhányezres olajcserével, számlával igazolva.

Vételkor megsem néztük az olajszintet. Viszont most rá egy-két napra volt időm jobban ránézni a kocsira, és mikor kíhúztam a nívó pálcát csutka száraz volt. Gyorsan tettem bele 2L olajat (1L félszintetikust, 1L szintetikust). Így már a nívó pálca alja olajos, viszont a minimum jelzést nem éri el... Hogy lehet ez ?

Illetve ha ilyen kevés benne az olaj, az motorolaj jelző lámpácska miért nem villant fel ? Vagy máshol lehet a hiba ? folyni nem folyik el az olaj azt néztem



2015. máj. 30. 22:49
 1/9 A kérdező kommentje:

számomra új autót! Egy használt autórol van szó! :)

16éves

2015. máj. 30. 22:53
 2/9 anonim ***** válasza:

SOHA nem keverünk 2 féle olajat!!!


A gép meg valószínűleg eszi az olajat. Az olajszint jelző meg vagy nem jó vagy még nem volt kritikus. Nekem is volt régi autóm, az kb. akkor jelzett amikor már bele sem ért a nívó alja az olajba (4 liter helyett kb. 1,5 ilternél).

2015. máj. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve ha ilyen kevés benne az olaj, az motorolaj jelző lámpácska miért nem villant fel ?"

A lámpa nem az olajszintet jelzi, hanem az alacsony olajnyomást. Attól, hogy alacsony az olajszint, még lehet jó az olajnyomás. Alacsony olajszintnél általában kanyarban, terhelésváltásnál villan be egy-egy pillanatra a lámpa, mert ha kevés a kenőanyag, ellöttyen a karterban, a szivattyú levegőt szív, leesik egy pillanatra az olajnyomás.

Bár vannak esetek, mikor a jelzőlámpa ki sem gyullad. A gyújtás ráadásakor világítania kell, a motor indítása után el kell aludnia. Ha nem így történik, valószínűleg megadta magát az izzó. Meg olyat is látott már a világ, hogy az olajgomba nem nagyon kapcsol.

Az eladás előtt pár ezer kilométerrel elvégzett szervizeket pedig én már vagy tíz éve nem hiszem el. Valahogy kevés embert tudok magam elé képzelni, aki az eladásra szánt autóra a takarításon kívül akár csak egy fillért is költene. Általában sajnos igazam is van.

2015. máj. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A számla valóságában kételkednék és lecserélném az olajat, sőt még a vezérlést is. Nem írtad milyen autóról van szó. Így az se adott mennyi olaj kell a maximális feltöltési mennyiséghez és milyen minőségű. Általában a maximum és minimum szint között 1 liter a különbség, szerintem elég jól odab.sz az autónak ha a nívópálcán semmi olaj nem látszik. De vannak sokat kibíró motorok, de javasolt a megfelelő olajt használata is nem gagyik legolcsóbban.
2015. máj. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mennyit mentél azóta?
2015. máj. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az olaj nyomás jelző lámpa indításkor világit, majd kialszik tehát az rendben van elvileg. Nem sokat mentem vele, amióta megtöltöttem olajjal, kb 20km-t.
2015. máj. 31. 10:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Szóval egy korrekt kiírás úgy kezdődne, hogy vettem egy tizenhat éves autót, szervizelve..

csak egyféle, legetőleg fullszintetikus 5W40 es olajat tölts bele négy liter..mondjuk..saccperkábé..ez kitisztítja legalább a régi sarat majdnem..


mákod van, hogy észrevetted, a szervízt pedig kerüld el nagyívben..

jártak már így néhányan.. a szervíz így jobbanteljesít..

2015. máj. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha vétel óta mentél 20 km-et, akkor én fognám és visszavinném az eladónak. Ne vicceljünk már, ha a karter csont száraz, akkor mi lehet az autó többi részével?
2015. máj. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy ez a minimumnál is jobban elvárható. Nem arról van szó, hogy öreg és elhasználódott, hanem hihetetlen trehányság, lesz"romság.
2015. máj. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!