Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az EGR szelep meghibásodott...

Az EGR szelep meghibásodott ki cserélte a szerelő a legolcsóbbat vettem az is elromlott olvastam róla hogy megoldás lehet ha egyszerűen el van tömítve milyen problémákat okozhat ha okozhat?

Figyelt kérdés
egy 98as Opel astra F (1.4es 16 szelepes) kocsim van

2015. jún. 1. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Műszakin a károsanyag kibocsátás mérésénél okozhat problémát.
2015. jún. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
azt tudom de végül is kevesebb levegőt kap a motor igaz hogy csak a büdös koszos levegővel kevesebbet de az is valami és a rendszere arra van beállva lehet hogy gyengébb lesz pár kw-al?
2015. jún. 1. 18:15
 3/5 anonim ***** válasza:
1.6 16V G Astrámon van ledugózva az EGR szelep, mert már a tisztítása sem segített. Tünetek: motor fulladozott néha, alapjáraton leállt, menet közben leállt néha. Az EGR szelepnél van egy alátét, amin 2 lyuk van, egy olyan alátét lett esztergálva ennek a helyére fém lemezből, amin nincs lyuk, így lett ledugózva az EGR szelep. Azóta egyenletes az alapjárat, egyenletesen húz a motor, nem lett semmivel gyengébb!!! Annyi a vele járója, hogy érdekes módon párás vagy melegebb időben motorféknél a Check Engine lámpa kigyullad, a hibakódot kiolvasva EGR szelepet jelez, de télen hónapokig nem produkálta ezt... Valamiért csak melegebb, párásabb időben teszi.... NKH műszakin is átment az autó, csak a hibakódot kellett előtte kitörölni.
2015. jún. 2. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az EGR szelep beépítése 2002 óta minden személygépkocsiba kötelező..

aztán rájöttek, hogy ez bizony több macerával jár, mint előnnyel, ezért 2014 óta nem gyártják az új autókat ezzel, de sok blokkönrvényen még ott a helye.


tehát dugózd le, oszt jónapot. a műszakin ne szólj.

2015. jún. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, megnyugodtam :)
2015. jún. 2. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!