Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezek a hibák arra utalnak...

Ezek a hibák arra utalnak hogy hengerfejes az autó?

Figyelt kérdés

Legelőször egy fura ciripelő hangot hallottam, (alapjáraton is)

Aztán észrevettem hogy fogyott a hűtővíz, utántöltöttem, illetve a vízhőfok a mutató szerint 100 fok felett volt.


Az olajban nem találtam vizet, illetve a vízben sem olajat.

A kipufogó nem köpköd gőzt, csak egy hangyányit kormos. (ha odateszek egy papírt akkor egy picit fekete lesz)


2015. jún. 2. 06:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát a ciripelő hang nem biztos, hogy összefügg. első körben vízpumpát kellene megnézni. Milyen csereperiódusa van, mikor volt cserélve? Esetleg valami tömítettségi hiba? Ha ez sincs akkor tényleg lehet hengerfejes
2015. jún. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Viszont az olaj nem keveredik a vízzel, illetve gőz sem áramlik a kipufogóból.

Tudtommal ezek is jelentkeznek ilyenkor...

2015. jún. 2. 07:09
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
minden autó hengerfejes,hiszen alapból van rajtuk ilyen alkatrész!
2015. jún. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet vízpumpa hiba, pl. berágódott csapágy vagy letört lapát. Forró kocsinál ha leparkolsz, meg kell nézned, van e alatta tócsa, vagy a motornál, csöveknél van e vízfolt, párolg e vhol víz.

A leírtak alapján nem hengerfejes.

2015. jún. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A ciripelő hang nem valószínű,hogy összefügg a vízfogyással.

Tulajdonképp csak akkor függhet össze ha a vízpumpával lesz gond.

Attól,hogy a után kellett önteni vizet a hengerfej pakolás miatt,nem feltétlen jár azzal,hogy szürkül az olaj,olyajosodik a víz,vagy fehér füst jön a kipufogóból.Sajnos ez a sunyi probléma nem jár együtt kezdetekben ezzel.Ha már valamelyiket tapasztalod akkor az már át van égve rendesen.


Ha nem a vízpumpa,akkor először nézd át a csöveket főleg a bilincseknél.Nem feltétlen látsz tócsát a kocsi alatt.Csöpöghet olyan helyre is ahol nem a földre csöppen,vagy olyan meleg helyre,hogy el is párolog.(bár jó lenne tudni hogy konkrétan mennyi és milyen időközönkét kell után tölteni)

A ciripelés pedig lehet bármi más is.Generátor,feszítőgörgő,klíma kompresszor stb...(itt meg jó volna tudni a márkáját is az autónak)

2015. jún. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Az autó egy 1998-as opel astra f sedan (74kw, benzines)

2015. jún. 2. 18:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, F Astra?

Akkor nincs vele gond, tipushiba, egy idő után vmiért fogy a víz, a 100 fokos vízhőfok pedig jellemzője ennek a tipusnak. Néha töltögetni kell, elpárolog vhol.

A ciripelés pedig azt jelzi, hogy kezd kopni a generátor csapágya.

2015. jún. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hmmm.

Azert nekem ez "erdekes"

Minden esetre azert koszonom.

2015. jún. 3. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!