Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóban alvás Németországban?

Autóban alvás Németországban?

Figyelt kérdés

Van az osztrák-német határon egy kis település a hegyek között amit szeretnék megnézni, úgy 460 km itthonról.

Namost mivel 1 éjszakát ott szeretnék lenni, de szállásra nem költenék ezért gondoltam az autóban alvásra.

Egy éjszaka szerintem simán kibírható, csak nem tudom a helyiek mit szólnának hozzá és hogy egyátalán legális-e.


2015. jún. 7. 21:34
 1/9 anonim válasza:
13%
Tilos, és büntetik.
2015. jún. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szántóvető ***** válasza:
100%
kutyát nem érdekli.ha van benzinkút a faluban akkor az bezár estére,a legrosszabb esetben beállsz ide.mi a falu neve?
2015. jún. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pálya mellett állj meg egy kúton, senki nem fog hozzád szólni. Egy kis város szélén lehet hogy valakit nyugtalanítanál idegen rendszámmal, aztán rádhívná a rendőrt :/
2015. jún. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Schönau am Königsee ugye a határ mellett, de ott van ugye nem messz Salzburg is és az sem baj ha ott kell aludni.
2015. jún. 7. 21:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Autópályán egy pihenőben tuti nem zavarsz senkit. De azért zárkózz be jól!
2015. jún. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már többször aludtam, de mindig autópálya mentén benzinkúttól nem messze.

Volt ugye, hogy tél közepén és akkor hagytam, hogy a motor járjon, hogy ne fagyjak meg.

De nem egy egész éjjel, csak 3-4 órát amikor már nagyon álmos voltam és tényleg nem bírtam vezetni. Sosem gondoltam, hogy legális-e, nekem nem szóltak.

2015. jún. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a legközelebbi sztrádapihenőnél megállsz és kutya nem fog hozzádszólni.
2015. jún. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi már bejártuk fél Nyugat-Európát vadkempingezve. Hol a kocsiban aludtunk, hol sátorban, hol csak simán gumimatracon a szabad ég alatt.

Németországban még nem találkoztunk ilyen körülmények között rendőrrel. Ausztriában, Svájcban, Csehországban már ébredtünk arra, hogy a sátor mellett megállt az autó. Nem volt semmi gond, csak kicsit húzták a szájukat, hogy nem itt kéne, esetleg explicit el is küldtek, de azt sem mindig.

Szóval ezzel semmi gond nem lesz szerintem.

2015. jún. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#6 ha egyáltalán képtelenné tesz a továbbhaladásra az álmosság, akkor tiltani is hiába tiltanák xD sokkal nagyobb tragédia lenne egy baleset, és amúgy is, minden körülmény között a büntethetőséget kizáró oknak minősül az, ha bármit azért teszel, mert anélkül még nagyobb baj történt volna, vagyis a még nagyobb bajt akadályozod meg :)
2017. okt. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!