Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől merülhet le egy gépjármű...

Mitől merülhet le egy gépjármű akkumulátora teljesen 0-ra?

Figyelt kérdés

1.3 Suzuki Swift, 20 éves, fa pados. Riasztó volt, de kiiktatva.


1 hete állt a ház előtt, ma akartam menni vele. Szomorúan tapasztaltam, hogy a kocsin semmi nem működött, mintha nem is lett volna benne akksi. A 1.5 éves akkumulátor teljesen le volt merülve. A világításokat ellenőriztem, mindegyik ki volt kapcsolva. Az utastéri világítás is teljesen Offon volt, ajtónyitásra sem világít sosem. Egyedüli fogyasztó ami van benne az a rádió, van egy primitív memóriája ami tárolja az időt, az utoljára hallgatott rádió állomást illetve az utoljára hallgatott zene számot a memóriakártyáról. A memóriához meg áram kell, de eddig annyi energiát nem szívott le az akksitól, hogy az teljesen lemerüljön, eddig a rádiótól függetlenül lehetett indítani a kocsit.


Tavaly egész nyáron a napon állt akkor is egyetlen pöccre indult mindig a kocsi.


Ha elvileg nincs rajta fogyasztó akkor mitől merülhetett le az akkumulátor? A hőség kikészíthette? ,,Zselés" akkumulátorról van szó.


Múlt héten voltam oda vele utoljára, akkor semmi nem volt. Arra tudok gondolni, hogy a generátor az út vége felé beadhatta az unalmast és az akkumulátor annyit merült amíg haza értem, hogy a megmaradt energia szintet már le tudta szívni a rádió memóriája.


Milyen eshetőségek vannak még?


Töltőn van az akku, holnap ellenőrzöm majd a kocsit. Amper mérőm nincs, hogy megállapítsam a generátor működését, a drasztikus módszert meg nem kívánom alkalmazni...



2015. jún. 9. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha rövid utakra használtad akkor az is elég, hogy nem bírja a nagy indítási áramfelvétel után visszatölteni. Másik lehetőség valóban a generátor. Harmadik pedig, hogy valahol valami zárlat van. De egyszerű a kérdés. Akksi feltölt, visszarak, használ. Ha töltésjelző lámpa világít akkor generátor rossz. Ha eleve nem indul akkor akksi kuka. van ilyen. Garancia még lehet rá talán. Ha egyik sem akkor szerelő, majd kiméri, hol van zárlat
2015. jún. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A töltès jelző nem működik, 2 ève mikor rossz volt a generátor akkor sem világított. Utolsó utamon 100 km-t mentem.
2015. jún. 10. 10:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja hát ha nincs karbantartva akkor ne várj csodát
2015. jún. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
irány egy autóvillamosságis, aztán fizess mint a katonatiszt...
2015. jún. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jajj, probléma csak Te Veled ne verjen már a sors!


Amúgy most elmentem egy szomszédos faluba meg vissza, közben ment minden (világítás, rádió, fűtés) és nem volt gond az indításal. Én is arra jutottam, hogy valami többet szív a kelleténél.

2015. jún. 10. 14:41
 6/7 anonim ***** válasza:
az asszonyod meg kevesebbet XD
2015. jún. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Totózni totózhatsz, de be kell méretni mindent. Most indul , egy hét múlva megint nem fog. Az akkut egy terheléses méréssel kell megnézni. Meg aztán a vissza jelzőt , generátor mennyit tölt.
2015. jún. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!