Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 96-os 1.6-os civic-et milyen...

96-os 1.6-os civic-et milyen motortuningokkal lehet elérni a nagyobb teljesítményt?

Figyelt kérdés
2015. jún. 13. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Turbósítással.
2015. jún. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Inkább az a kérdés megéri -e. Mert mire csináltatsz rá egy JÓ ÉS SZAKSZERŰ tuningot (nem kókány haver haverjának a nagybátyja aki otthoni garázsban kókecolja a romhalmaz kocsikat) hanem hozzáértővel, addigra a kocsi piaci értékét rá fogod kb költeni.


MotorTuning alapból ott kezdődik, hogy kell egy teljes motorgenerál gyári alkatrészekkel, amihez ki kell venni a motort, szét kell borítani teljesen, és cserélni benne amit kell. Csak erre lehet építkezni. Munkadíj se lesz kevés. (nem, 96 -os autóból nem létezik olyan, hogy tökéletes a motorja)


Ez önmagában qrwa sok pénz. Utána az alkatrészek a tuninghoz + annak a munkadíja. Az alkatrészárakat meg tudod nézni a neten, alapból egy direkt szűrő ott kezdődik, hogy kb 60 000 Ft, és akkor még hol a többi..

2015. jún. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A kocsi nagypapámé volt,első tulaja volt,ő csak arra használta ,hogy heti 1x 2km-re lévő piac,oda vissza,és heti 1-2x 5km-re lévő horgásztóig,és haza.

Gyerekkori haverjának a fia csinálta mindig,16 évig használta 2012-ig,majd 1 évet állt,és átnézettem kicsit foglalkoztak vele,most én használom 118.000km-rel vettem át.jóerőben van, 160 lőerő tökéletesen elég,sosem használtam szerintem ki,130 körül mentem vele leggyorsabban.

Vigyázok rá,sosem akarom eladni,mert története van,ezzel vitték be anyámat a kórházba,ez volt öregapám első olyan autója amit úgy vett,hogy nem egyik napról a másikra élés volt a kérdés,ez volt az első autóm.

Viszont úgy gondolom minden férfinek van egy életműve.

Én világéletembe egy a klasszikus amerikai 50-60 (talán 70) es évek autói közül akartam egyet,ami minden tekintetben számomra tökéletes,de nem lesz 8 millióm egy "patika" restauráltra,vagy 2 millióm egy gyengébb darabért majd 4-5 millióm a restaurálásra.

Viszont ahogy gondolkodtam,nekem ez is klasszikus.

2015. jún. 13. 11:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Minek akarnál tuningolni egy ilyen szent ereklyét, pláne ha még a meglévő teljesítményt sem használod ki?
2015. jún. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor ha így van ahogy mondod, teljesen felesleges a motor tuning, egyébként is Magyarországról beszélünk, kevés helyen lehet menni 130 -nál jobban úgy, hogy ne legyél közvetlen életveszélyben a rossz utak miatt. Gondolom gyorsulási versenyekre és hasonlókra nem jársz ahogy írod, tehát emiatt sem kell. Örülj neki, hogy van egy gyári Civic -ed nagy ritkaság mostanában, mert már az összes régebbi kb. 20 éves és beleült már pár idióta kamaszgyerek akik csak a gázpedált tudták nyomni és persze össze is törték. Azt a pénzt amit erre szánnál inkább tedd félre a későbbi szervízekre meg benzinre aztán kész. Neked tényleg felesleges a tuning. Vagy vegyél egy "játszós" autót ez mellé, amit szépen elkezdesz építtetni egy hozzáértő műhelyben, meg amit hétvégente kiviszel kicsit megkergetni.
2015. jún. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Minek tuning, ha ez is több mint elég?
2015. jún. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha 1.6 és 160 le, akkor ráadásul az egy gyári VTI Civic, ami mindig is egy különleges darab lesz! Egyébként ajánlom a Facebook Hondások csoportot, sok mindent megtudhatsz! ;)
2015. jún. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Plusz ajánlom, hogy egyszer forgasd ki 1-es 2-es 3-asban tiltásig, lesz mosoly az arcodon. :)
2015. jún. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!