Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautót max. Hány...

Használtautót max. Hány km-rel érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
Pl. Toyota RAV4-est. Vidékről szeretnék feljárni vele dolgozni... (Ez havi kb. 2-3000 km-t jelentene.)

2015. jún. 14. 13:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem az állapot , meg az ára érdekel? A magyaroknak ezért tekerik vissza a kilométert.
2015. jún. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Rav4-gyel ingázni? Sok értelme van...


Egyébként alapetően állapot számít. De 200.000nél sokkal ne legyen több, pláne ha ilyen intenzíven akarod használni

2015. jún. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt mire írtad, hogy "Sok értelme van ..." ? Nem jó autó szerinted? Esetleg van egyéb ötleted?
2015. jún. 14. 15:06
 4/12 anonim ***** válasza:
Ingázni valóban fura ötlet a RAV4. Vegyél inkább pl egy Passatot.
2015. jún. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Most láttam az első hozzászólást. Természezesen érdekel az ár és az állapot is, csak én úgy látom, hogy ezeket a megtett km is befolyásolja. Manapság pl. gyakran lehet hallani, hogy a gyártók szándékosan csak x mennyiségű használatra terveznek valamit... Vagy az autóknál ez nem így van? Amúgy meg a külföldi autók km állását is "tekergetik" vissza szorgalmasan..
2015. jún. 14. 15:19
 6/12 A kérdező kommentje:
Miért jobb a Passat, mint a RAV4?
2015. jún. 14. 15:26
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy Crossovernek semmi értelme ingázni, nagy, eszik, nehéz parkolni etc, arra, hogy egy ember munkába járjon felesleges
2015. jún. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A KM állást nézni pár évenél régebbi autónál nem sok értelme van...


Sokkal előbb vennék meg egy autót 300e km-rel egy olyantól, akiről tudom, hogy Győr - Budaörs között ingázott vele heti 5x és kicserélte az olajat precízen 10e km-nekenként, illetve nem egy műszaki analfabéta (és még vezetni is tud), mint Gizikétől, akinek ugyan csak 40e km van a kocsijában 10 év alatt, de 3 km-nél többet sosem ment vele (a motor utoljára 2007-ben volt üzemmeleg...), azt is a városban, közben a 3 km-en 5x megszámolta a fogaskerekeket, a kuplungot már 2x kellett neki felújítani és csak üveghangon pörgetve tudott kiállni a mélygarázsból... Persze szervízbe elfelejtette hordani az autót, vagy ha már muszáj volt akkor a márkaszervízbe vitte, ahol az olajcsere 25,000-nél abból állt, hogy felragasztottak neki egy új matricát, röhögtek egyet és kiszámlázták apunak a lóvét...


Nyilván az írásom sarkítás, de remélem érthető, miért nincs értelme használt autó esetében nagyon a km-t nézegetni. Pláne, hogy itthon népi játék a tekerés, mert mindenki csak azt nézi hány KM van a kocsiban.

2015. jún. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, állapotot nézünk, ahogy írják, de ha egy hirdetésben bevallottan 300.000km felett tart a számláló, én lehet hogy azt az autót hanyagolnám. Persze 150.000-nél is lehet egy autó elhanyagolt, rossz állapotú és tekert, de akkor megtekintés után az is kihullik a rostán, nem kötelező megvenni.

Egyébként én is havi 2000-3000km-t megyek, 220km-es etapokban, főleg autópályán.

2015. jún. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ismerősöm előbb L200-zal, később Navarával ingázott Budapest-Debrecen között sokáig. 4 év alatt több mint 190.000 km-t rakott mindkét pickupba. Mondjuk igaz, neki azért is kellett, mert sokszor szállított vele...

Ha engem kérdezel, teljesen ideális a RAV4 ilyen célra (is). Én max 200.000 km-t futottat vennék és értelemszerűen, mindenképpen dízelt.

2015. jún. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!