Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Még csak most tanulok motorozn...

Még csak most tanulok motorozni (12éves vagyok) és ha én még nem tudom hogyan kell váltani simsonon akkor kit kérjek meg h segítsen?

Figyelt kérdés
2010. febr. 28. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

Senkit!


12 évesen szálj le a simsonról mert nagy a súlya neked..


Jobban járnál egy robogóval..


Azt talán meg is tudod tartani ha olyan helyzetbe kerülsz..


Amúgy jogsid van rá?

2010. febr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
jogsi nincs robogó viszont lessz vagy vmi 50ccm-es krossz vagy valami amugy csak pl-nak irtam a simsont mer teszm fel más váltósat kapok akkor viszont mivan???
2010. febr. 28. 20:14
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
1. szted 12 évesen hogy lenne jogsija??
2010. febr. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Elárulom a kedves első válaszolónak hogy egy robogó 10-15, akár 20 kilóval több mint egy Simson.. és 12 évesen nem lehet jogsija senkinek semmire!


A kérdezőnek:


Hol laksz? ha Kőszeghez közel akkor segítek :D

Amúgy annyi hogy behúzod a kuplungot és a bal oldalon a lábadnál lévő kart (váltókar de ezt gondolom tudod) lefele nyomod (érdemes többször le "pumpálgatni", mert ha kopott nem mindig veszi be elsőre


Aztán ha beraktad és indulni akarsz szépen lassan elkezded kiengedni a kuplungot és mikor érzed hogy elkezd rángatni és dadogni húzol neki egy kicsi gát. A lényeg hogy szépen fokozatosan csináld.

Ha nem sikerül és lefulladsz az se baj. Olyankor behúzod a kuplungot, felmozdítod a kart és üresben leszel (erről megbizonyosodhatsz: kuplungot kiengedve kezd el tolni a motort és ha gurul akkor üresbe van, ha megáll tolás közben a hátsó kerék akkor sebességben van) aztán megint indítassz és próbálkozol.


Aztán ha már megy az indulás akkor egyesben szépen kihúzatod, aztán ha már hangos lesz a motor, és tovább már nem gyorsul behúzod a kuplungot és egy nagyot mozdítasz felfelé, ilyenkor átugorja az ürest és bemegy 2-esbe. Kiengeded a kuplungot és ráhúzod a gázt (ilyenkor nemkell olyan óvatosan játszani vele mint induláskor)

aztán kettes után 3 ugyanúgy felfele egy nagy mozdulat (mivel 2 és 3 között is van egy üres) aztán ha van negyedik sebesség akkor abba is ugyanúfelnyomod.


Ha lassítanod kell és vissza kell váltani, akkor kuplung behúz, és a váltókart lenyomod egyet (ha már egy ideje simsonozol érezni fokod, hogy mikor vált be pontosan) aztán mész tovább. Ha meg akarsz állni, akkor lassítás közben behúzod a kuplungot és lenyomsz ötöt-hatot a váltón, hogy biztosan egyesbe ugorjon, de ezt már csak lassan tedd.. aztán még mindig húzod a kuplungot és egy nagyon picit lassan felhúzol a váltón, és már üresben is vagy.


Remélem segítettem :)

2010. febr. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi sokat segítettél amugy szombathely
2010. febr. 28. 20:21
 6/11 anonim ***** válasza:
mindennap oda járok suliba :DD van már motorod? ha gondolod megmutathatom a dolgokat de az enyémet nem adom oda mert új metálfény meg minden.. : [link]
2010. márc. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem értem mit vagytok úgy oda én is 12 voltam amikor elkezdtem nyúzni a szimót, azóta eltelt 30 év, és közben nem irtottam ki senkit, és a mai napig favorit a két kerék. Azt a büdös kölköt meg tanitsa má' meg valaki motorozni. De csak okosan!
2010. márc. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem vagyok büdös kölök jóvan?
2010. márc. 3. 21:24
 9/11 A kérdező kommentje:
és innen 37 km-re van egy 1,5 km hosszú egy picikét kanyargós földút ott tudnám csak megpróbálni
2010. márc. 3. 21:26
 10/11 anonim ***** válasza:

Normál eset:

Beindítod, kuplung be, váltó le: 1-es. Kuplung finoman enged kifelé, ahol elkezd esni a furdulat, ott a gázt is finoman, semmiképp nem rántva adni kell, a kuplung további kiengedése mellett. Ha már kiengedted, gyorsítasz szépen, kuplung behúzása+ gáz visszaengedése, váltó felhúzása lábfejjel: 2-es, kuplung már gyorsabban, de egyenletesen ki, gáz hasonlóképp fokozatosan rá. Később lehet csiszolni a dolgon és úgy összehozni a felváltást, hogy úgy add a gázt és a kuplungot, hogy ne fékezd meg kicsit se a motort.

Célszerű valami közeli, településhatári földúton gyakorolni. Nekem volt vagy félóra, mire önállóan sikerült elindulnom a simsonommal. Vagy a kuplung volt túl hirtelen, vagy a gáz kevés. Azóta lefolyt egy kevés víz a Dunán ;)

2010. márc. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!