Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Részecskeszűrőt vízzel át...

Részecskeszűrőt vízzel át lehet mosni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam leveszem és visszafelé megnyomatom vízzel. Szerintetek jó megoldás?

2015. júl. 20. 08:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. júl. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ha nincs más tennivalód hobbiból megteheted, de értelme semmi sincs.

Tán annnyi, hogy megtapasztalod, hogy nem hoz eredményt.

Ez kb annyi, mint amikor egy olajsáros hordót vízzel akarsz kimosni....

2015. júl. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha utánanézel a felépítésének, rájössz hogy miért hülyeség.
2015. júl. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Persze, csak drága lesz. Meg értelme sincs.


Google a barátod ha tisztíttatni akarod, nem otthoni mutatvány.

2015. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én mostam már motort vegyszerrel meg anélkül is. Az eredmény ugyanaz, a szer semmit se ér csak vízzel keveredve szép fehér. A lényeg a magasnyomású mosó. Az lehozza az olajsarat.
2015. júl. 20. 16:01
 6/17 A kérdező kommentje:

Nyilván a récsecskeszűrőbe nem tudsz bemosni, nem is az lenne a lényeg, de már úgy el van dugulva, hogy fojtja a motort, már nem tudja magát kiégetni, ahogy normális esetben X km-enként teszi.


Levenném, ha a nagyját kihozza már talán utána magától kiégne a maradék, ahogy normálisan kell neki.

2015. júl. 20. 16:01
 7/17 anonim ***** válasza:
csak a viz meg kozben tonkreteszi.
2015. júl. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mit tesz tönkre? A kerámiát? Vagy mi az, amit az 1000 fokos kipufogó gáz nem bánt, de a víz tönkretesz?
2015. júl. 20. 20:59
 9/17 anonim ***** válasza:
Probald csak ki.
2015. júl. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ok. Holnap után lesz leszedve, egyik oldala le lesz zárva és megy bele egy kis részecskeszűrő tisztító, leírás szerint 10 órára, közben párszor meglötykölve, majd vízzel kiöblítve, leírás szerint.

Szóval nem tesz benne kárt. Egyébként is csak a nagyját szerettem volna vízzel eltávolítani.


Nem viszem szervizbe az autómat, mindegyik hazudik és átver. Lehet ők is csak kiöblítik, kívülről lemossák sterimóval és szép tiszta, úgy se szeded szét hogy ellenőrizd, a dugulás megszűnik, pár 10E kmig biztos jó lesz. Garancia meg csak papíron van mindenre autószerelésnél, aztán ha kifizeted le is jár.


1 éve vittem egy Ducato kisteherautómat szervizbe, olaj, olajszűrő, pollenszűrő, gázolajszűrő cserére.

1 hete mondom kicsit kipucolom a pollenszűrőt hosszú út előtt, meg kellett bontanom belülről pár dolgot hogy hozzáférjek, de kiderült, hogy nem lett kicserélve (aktív szén szűrőmet szépen elrakták), egy más márkájú tiszta fekete (néhol látszott hogy fehér volt eredetileg) valami volt gyűrötten 90fokkal elforgatva rosszul berakva így összegyűrődött és mellette is tudott szívni.

Szépen elmentem megvenni megint a kötelező dolgokat (most gázolajszűrő nélkül) és megkerestem a régi számlám az olajszűrő márkája miatt. Leengedtem az olajat, ami 10E km után jó melegen is darabos volt. A papír szűrőt lepucoltam és az sem az volt, amit én vittem, így az olajam se cserélték le, gondolom csak egy fél litert rátöltöttek, "jó lesz az", hiszen 10E-ként cserélem.


Ennyit a szervizekről. Ez már a sokadik, ahol átvernek, eltörnek/letörnek valamit, aztán nem szólnak később meg már ki tudja ki volt az.


Inkább magam állok neki, akkor ki van cserélve.


Nézegettem a részecskeszűrő tisztítást, 20-25E-ért már van. Gondolom nem a 4E forintos literes mosóval tisztítják (amit én is rendeltem ma), ami a legolcsóbb. Lehet csak jó meleg vízzel és kész, mert 25E-ből a legjobb ha 24E a munkadíj a többi marad anyagra.

2015. júl. 20. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!