Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem indul a Renault Megane....

Evimeri kérdése:

Nem indul a Renault Megane. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Van egy Renault Megane 1,9 DTI személyautónk. A sógorom elkérte egy hete és menet közben leállt nála. Állítólag füstölt. Az önindító égett el. Az unokahúgom férje kicserélte az önindítót és a gyújtáskapcsolót. De az új kulccsal nem akart beindulni, végül sikerült megoldania. Amikor szerette volna haza hozni nekünk menet közben négyszer leállt és utoljára nem is sikerült újra indítania. A sógorom többször elkéri és már nem egyszer mondta, hogy leállt neki menet közben. Én és a férjem soha sem tapasztaltuk ezt. Behúzásra beindul. Szerintetek mi lehet a probléma?

#nem indul #a kocsi
2015. aug. 16. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak egy tipp:


" De az új kulccsal nem akart beindulni, végül sikerült megoldania."


Az indításgátló chipjét rakta át, vagy valahogy megpróbálta kiiktatni? Az immobiliser tud csodákat művelni...

2015. aug. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudom meg mondani. Én nő vagyok, így nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz. Igaz próbálta elmagyarázni, de nem nagyon értettem meg. Állítólag a kulcs fejet - már mint a fém részét - átrakta a régi kulcsunk műanyag részébe. Ekkor elindult az autó, de menet közben leállt és most ismét nem lehet indítani. Csak behúzással megy.
2015. aug. 16. 20:26
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy kezdődött a baj, hogy a gyújtáskapcsolóban a kulcs megakadt a végén. Vagyis amikor ráadjuk a gyújtást akadásig fordítjuk el a kulcsot. Amikor beindul a motor és elengedjük a kulcsot annak elméletileg egy nagyon picit vissza kellene ugrania. Ez nem történt meg így menet közben egyfolytában adta a gyújtást így az önindítót és a gyújtáskapcsolót is leégette. Ez mindkettő ki lett cserélve, de még sem indul be a kocsi. Lehet, hogy ezek okoztak más problémát is.
2015. aug. 16. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!