Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek melyik jobb?...

Tomcsiii24545 kérdése:

Szerintetek melyik jobb? Diesel-es vagy Benzin-es autó?

Figyelt kérdés
Szerintem a diesel jobb. Mert a kuplung könyebb benne de viszont télen nehezebben indul.

2015. aug. 17. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

dízel nyomatékosabb, benzines pörgősebb


ízlés dolga..

2015. aug. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én benzines párti vagyok. Kinek mi.
2015. aug. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Japán benzinmotorok :) Egy kicsit erősebb gépben (130Le +) kb úgy érzed mintha egy pengeéles kés lenne a kezedben és kb szétnyirhatsz vele mindent:D Pörögetheted őket 5-6 ezerig is, és a poén benne,hogy még bírják is. Ezzel szemben dízelt meg figyelheted,hogy 2500-nál már elváltsd. A hangjáról meg ne is beszéljünk. Jaa meg arról mikor benzinnél emgindul a fordulatszámmérő 2000-ről iylen 5000-ig egész gyorsan , közben meg jön meg a teljesítmény is , ahh imádniveló :P


Nah kcisit elragadtattam magam. Kuplung könnyebb benne? Annak pont semmi köze nincs ahhoz,hogy dízel vagy benzin. A mai autók legtöbbjében hidraulikus szervórásegítéses kuplung van (kisebb erőt kell kifejtened,mert a többit intézi a szervó). Az is hülyeség,hogy a dízel mennyire nyomatékos, meg ilyenekkel dicskednek (hogy 500Nm nyomaték van benne..),csak az feljetik el,hogy az 500 Nm a főtengelyen van, közben meg ott van a váltó,ahol módosítás van , és a keréken már elvele nem 500Nm lesz,hanem kevesebb. Egy ugyanolyan teljesítményű benzines , ugyan azt tudja hozni mint egy dízel , csak máshogy kell vezetni,ismerni kell az autódat. Nem kell 2-nél elváltani,mintahogy a dízelt se szokták 5-ig pörgetni, ennyi. A benzines érzékenyebb a gázadásra (idegbetegebb..) , szebb a hangja , többet eszik , tisztább alapvetően az égése ( a modern dízelek is tiszták már,csak ott a motor meg a kipufogó közé oda van építve kb. egy vegyi erőmű..)


A dízel : hosszú,nyugodt , tartós utazásokhoz való , olyanokhoz ahol hosszú távon kell kifejteni relatíve nagyobb erőt. Pl. rendszeres autópályázás, megpakolt autóval..

2015. aug. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A kuplung nem üzemanyag függvénye.

Az indulás meg inkább autófüggő. Az én nem fiatal dízelem pöccre indul télen is.

Máskülönben sokkal fontosabb dolgokról nem esik szó. Használat módja, teljesítményszint, futásteljesítmény stb stb


Mindjárt kezdődik az isi, oda kellene inkább készülni

2015. aug. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én a dízelt szeretem jobban, mert annak ellenére, hogy kisebb teljesítményű az azonos hengerűrtartalmú benzineseknél, hamarabb előjön a nyomaték. Mert tudniillik még mindig nem az a lényeg hogy mennyi, hanem hogy hol adja le. Így ha teli van pakolva, vagy ha egy nagy hegymenetet kapok, nem kell feltétlenül visszaváltani, jobban be lehet osztani az erőtartalékokat. Oké, hogy ismerem a kocsimat, de ha benzines (és nincs velem 130+ lóerő) akkor bizony ki kell pörgetni előtte, ha pedig ez nem sikerült akkor lehet visszakapcsolni. Az indulás is sokkal könnyebb, főleg ha utánfutózol, hogy nem kell égetni a kuplungot mert nem fogsz lefulladni alapjárat környékén sem. Autópályán szerintem egyértelműen előnye van, 6-7 literrel el lehet járkálni. A hangja az most annyira relatív, nagyon nem szeretem ha valaki azért fikázza, mert "traktor hangjuk van", ami mellesleg úgy 2000 óta annyira nem is igaz, csak a hideg téli napokon. Nekem mondjuk a turbófeltöltő hangját semmilyen 10 ezret forgó benzines nem pótolja. Vagy amikor kicsit lyukas már a kipufogó, és hallod ahogy visszaesik a feltöltő fordulatszáma. De evégett nem fogok egy benzinest sem elítélni, mert ízlések és pofonok. Tény az, hogy hidegen indul, bár ezt is inkább motorja válogatja. Ilyen gond benzinessel nincs, de pl. az én szívó dízelem is simán beindul télen, nem kell órákig indítózni.
2015. aug. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát igen...van benne igaz.. köszönöm a válaszokat. Én a dieselt a turbó miatt szeretem
2015. aug. 17. 15:35
 7/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok4 Lekváros Palacsinta! Tökéletesen igazad van, és valóban alacsony fordulatszámon a benzinesekben semmi erő nincs , pedig ez sok helyen jól jönne , mint amit írtál te is példákat , és benzinesnél valóban sokszor én is sajnálom már a kuplungot,de amúgy meg lefulladnék , hiába 150 lovas az autóm. Volt dízelem is egy rövid ideig,azzal is elvoltam , de az én felhasználási jellegemhez jobb a benzin , ugyanis főleg városban használom. Ha pl. külföldön dolgoznék , és havonta kellene hazajárnom, 1000 km-ekről, akkor már elgondolkoznék én is egy dízelen, hiszen ott már a fogyasztás se másodlagos, autópályán hosszú távon szerintem fárasztó a benzinmotort hallgatni, meg ugye egy dízel motor a masszívabb felépítéséből adódóan úgy alapból többet el szokott futni. Szóval midnekinek a saját stílusához/felhasználási módjához kell ésszerűen kiválasztani az autóját, de én benzin párti vagyok , még ha (pl. külföldi munka miatt) dízelre is adnám a fejem , akkor is:)
2015. aug. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tény az, hogy hidegen NEHEZEBBEN indul" Csak a lényeg maradt ki.


#3: Teljesen érthető, én sem azt mondom, hogy utálom a benzineseket, mert nem igaz. Majd ha egyszer lesz rá pénzem, tuti veszek majd valamilyen japán benzinzabálót, mert azoknak is megvan a feelingje. De kizárólag hátsó vagy összkerekeset :) Mindenki máshol és máshogyan használja az autóját, nekem jelenleg a dízel előnyösebb, meg jobban kedvelem. Talán azért, mert mindig is körülvettek különböző dízel szörnyetegek. De örülök, hogy értelmesen meg lehet vitatni pro és kontra módon.

2015. aug. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy jobb. Praktikusabb van, az pedig attól függ, mennyit mész vele.
2015. aug. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 veterán vas ***** válasza:
Bizony-bizony emlékszem, a régi 620-as 630-as Ikaruszokban olyan könnyű volt a kuplung, hogy csak na! :)
2015. aug. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!