Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem érdekel senkit,...

Miért nem érdekel senkit, hogy mennyire biztonságos autóval jár?

Figyelt kérdés
Valahogy azt veszem észre, hogy ez a tényező teljesen hidegen hagyja az embereket. Oké persze, nem mindenkinek van pénze biztonságos fiatal autóra, ezt megértem, de van rengeteg ilyen példa: áll a garázsban a 4-5 éves E merci, de csak ünnepnapokon veszi elő. Napi 150 km-t autózik a 2-es Jettájával, mondván, hogy "szaladgálni jóvanaz". Tulajdonképpen ez igaz, de egy frontális ütközés után nem szeretnék koporsóban vagy éppen lebénulva feküdni csak azért, mert sajnáltam használni a szép új autómat, amiben karcolás nélkül megúsztam volna ugyanezt a balesetet.
2015. aug. 20. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
És hány olyan embert ismersz, akinek a garázsában ott áll a több "millás" E merci és kettes jettával szaladgál? :D Azért valljuk be nem ez az elterjedt verzió, szóval amikor meglátok valakit egy szakadt jettával nem feltételezem, hogy van egy több "millás" e mercije. :D Kicsit álom világban élsz. :D
2015. aug. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
miből gondolod, hogy nem érdekli? Pl nekem Fiaz Puntom van és nagyon is érdekell!!!Mindenki nem járhat "páncélozott autóval!
2015. aug. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
9%
Annó az enyémen egy normális gumi sem volt. Úgy jártam vele egész télen, és az nyári gumi volt. Én nem foglalkoztam ilyesmivel. Ha most lenne autóm, most sem foglalkoznék vele. Ha utól ér a halál, utól ér drága autóban is, csak másképp. Amúgy meg motoros vagyok, szóval autóra nem költök egy lyukas garast sem. A mocira viszont 70 ezer a két gumi, abból a drágábbat veszem, plusz van rendes protektoros felszerelésem is.
2015. aug. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

azért nehogy már én aggódjak amiatt, hogy majd valamelyik f_szparaszt belémjön és totálkárra töri a nem biztonságos autómat...egy autó nem csak attól biztonságos mert modern meg van benne 8 légzsák stb.

ha nem vagy egy állat, aki előzgeti a kocsikat, hogy 5 percel hamarabb odaérjen valahova, és emellett van egy régi, de jól karbantartott kocsid, az van olyan biztonságos, mint egy zsírúj autó is...

2015. aug. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nem érdekelne senkit, az autógyárak nem is költenének ilyesmi fejlesztésére, mert a politikai döntéshozók sem igyekeznének rájuk kényszeríteni. Az emberek többségét igenis, érdekli az is, hogy milyen biztonsági szintű autóval jár, más kérdés, hogy egy bizonyos intelligenciahányados alatt nem, de ugyanezek a személyek isznak, bagóznak, drogoznak, zabálnak kétpofára, és késelik le egymást.

Viszont azt is látni kell, hogy ez elsősorban pénzkérdés, abból meg errefelé nincs sok, ezért kompromisszumot kell kötni.

2015. aug. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert az embereket megrémíti saját halandóságuk, és amíg nincs baj, addig ez a lehetőség eszükbe sem szokott jutni. Akkor se amikor autóba ülnek. Illetve a biztonságosabb autó legtöbbször nagyobb kockázat felvállalására csábít, ezzel lenullázva a biztonságosabb autó nyújtotta előnyöket.
2015. aug. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"És hány olyan embert ismersz, akinek a garázsában ott áll a több "millás" E merci és kettes jettával szaladgál"


Látom neked is átjött a kérdés lényege. Nem a szélsőségek a fontosak. Én konkrétan rengeteg embert ismerek, aki biztonságosabb, fiatalabb autót tart a garázsban ünnepnapokra, mint amivel nap mint nap közlekedik. Csak ennyi a lényeg, nem a merci meg a kettes jetta.

Persze meghalhatsz biztonságos autóban is, de igenis sokkal-sokkal kevesebb eséllyel. Hiába közlekedsz te normálisan, ha valaki épp csak egy pillanatra lesz figyelmetlen, és te az életeddel fizetsz érte.

2015. aug. 20. 15:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Számomra fontos, de nem a legfontosabb kritérium mikor autót veszek. Sokan élnek rendkivül veszélyes életet, extrém sportok, világutazás, stb, és élnek 100 évig. A másik meg minden pillanatban retteg hogy biztonságban legyen, aztán a járdán sétálva elcsapja egy kisodródott autó. Ilyen a sors, igy kell felfogni.
2015. aug. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A saját életedre nem tudsz úgy sem tökéletesen vigyázni. Hiába a drága új autó, egy kamion pl azt is kilapítja az összes utasával együtt. Szerintem túl sok energiát fektetni a "biztonságos életmódba" hülyeség, mert felemészt, stresszel, és hajlamos a figyelmedet elterelni fölöslegesen. Persze én sem egy majd széthulló rozsdakupaccal járok, de én pl vezetés közben elsősorban a többi utastársamra igyekszem vigyázni, mert az az én felelősségem, úgymond értük én "felelek" az adott forgalmi helyzettől függően. És ha ezt figyelembe veszem, mindjárt biztonságosabban vezetek, a többi rajtuk múlik. Az hogy ki mivel lapít ki az út szélén engem, nem fogom tudni úgysem megválasztani. :)
2015. aug. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!