Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalomból véglegesen kivonva...

Forgalomból véglegesen kivonva = be lesz zúzva?

Figyelt kérdés
Olyasmit olvastam, hogy véglegesen magyar autót kivonni a forgalomból csak úgy lehet, ha bemutatjuk a „Bontási átvételi igazolást” (azaz kb aláírtuk a végrendeletét). Akkor hogy-hogy vannak eladó autók, amik 'forgalomból véglegesen kivonva' vannak, és így vannak árulva, egészben?
2015. szept. 13. 22:51
 1/3 A kérdező kommentje:

és mi a helyzet az 'okmányok nélküli' autókkal?

lehet "csinálni" ideiglenesen kivontból okmány nélkülit? vagy azok hogy keletkeznek?

2015. szept. 13. 22:54
 2/3 anonim ***** válasza:
A legtöbbször adótartozás miatt vonják ki véglegesen az autókat, az "okmányok nélküli" pedig általában külföldről behozott papírok nélküli járgányt takar. Ezek csak alkatrésznek, vagy hobbi célra alkalmasak, forgalomba nem helyezhetők.
2015. szept. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl. volt egy autóm, 2000-ben lejárt a műszaki, nem vonattam ki. Majd vagy 10 éveig építgettem, de amikorra elfogyott a lendület meg az idő, odaajándékoztam valakinek hogy megépítheti, azt vagy megtartja, vagy kifizetem a munkáját illetve visszavásárlom.

Persze elkótyavetyélte a "barát".

Majd amikor már nem akartam volna fizetni az adót, és közben meg elhagytam a forgalmit (az valahol nálam maradt de nem találtam), kellett nyilatkozatot írni hogy az autó 2000 és 2009 között szét lett hordva, és legyenek szivesek törölni. (fontos volt hogy még bevezették ezt a végleges kivonásos dolgot amit említesz, egyébként így van.)

2015. szept. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!