Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó generátor mennyi idő...

Autó generátor mennyi idő alatt tölt fel egy teljesen lemerült akkut alapjáraton?

Figyelt kérdés
Tehát full lemerült akksival bikázással beindul, de nem porgetem a motort... 1 -2 perc után feltölti a generátor?
2015. szept. 26. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
1-2 perc :D NEM!
2015. szept. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Alapjáraton 5 napig sem töltené fel rendesen az akkut. Menni kell az autóval 10-20 km-t, hogy rendesen feltöltődjön, vagyis a lényeg, hogy legyen motorfordulat.
2015. szept. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

alapjáraton nincs meg a kellő töltőfeszültség, ami minimum 14,4 Volt...de max 16V, amit az akksi töltöttségétől függően szabályoz az elektronika.


szerezz egy egyenáramú Voltmérőt, a méréshatára elég, ha 20 Volt, azt bebikázás után rácsípteted az akksi sarukra...persze alapjáraton...aztán sasolod..ha csak 12 volt, akkor soha nem tölti fel...a kapocsfeszültég általában 12 volt, az elektromotoros erő az 12,25Volt..e fölött kell tölteni.

adj gázt, és meglátod.

2015. szept. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazából elméletben érdekel ez a dolog az autók töltésérol... Vagy pl napi használatban a generátor full töltött állapotban tartja a kocsi akkumulátorát?
2015. szept. 26. 16:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem télen teljesen lemerült a garázsban reggelre. Rádobtam a töltőt negyed órára, utána már beindult. Utána másnap rátettem a töltőre, 20 órán át töltötte, de ez a kapacitásától is függ. Az egyém 60Ah. Ha teljesen fel akarod tölteni, akkor javaslom a megfelelő töltőt. Az autó generátora inkább a szitnentartásra jó, esetleg nagyon hosszú út alatt képes feltölteni teljesen.
2015. szept. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

A 16 volt nettó hülyeség. A töltőfeszültség nem mehet 14,5...14,6 volt fölé, mert tönkremegy az akkumulátor.

Egy generátor feszültségszabályzója alapjáraton is 14,2...14,5 V feszültséget próbál tartani. Egy feltöltött akkunál ez sikerül is. Egy generátor a névleges áramának kb. az egyharmadát adja le alapjárati fordulatszámon. Ha a generátor pl. 70 amperes, akkor alapjáraton is le tud adni 20-25 ampert. Ha a motorvezérlőn és csatolt részein (üzemanyagszivattyú, injektorok) nincs más terhelés, akkor ebből "marad" kb. 15-20 amper. Egy alsó középkategóriás benzinmotoros autóban 45 Ah körüli akku van, 2 óra alatt feltölti 75%-ig, a maradék 25% még kb. két óra, mert akkor már nem tud annyi áram folyni, mint lemerült akku esetén.


A 16 voltos szakártót, aki erre jár pontozza már le, hátha elmegy a kedve a hülyeségek mantrázásától.

2015. szept. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg jár neki a lepontozás,én úgy tudom a 14.4 Volt lehet a maximum,különben hazavágja az akkumulátort.
2015. szept. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mennyiben módosul ez a kb 4 órás idő, hogy ha folyamatosan 2000-es fordulaton megyek az autóval? (Kikapcsolva minden elektronikát amit lehet).
2018. okt. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!