Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Söfőrjénél okosabb autók...

Söfőrjénél okosabb autók helyett mikor készítenek végre (országúti) előzést segítő rendszert?

Figyelt kérdés

Olyan radarra, illetve eszközre gondolok, ami jó eséllyel megmondja, jönnek-e szemből a kanyar túloldalán. Ami nem csinál semmi egyebet, csak kijelzi hogy rendben, mehetsz. Rákerestem, van már ilyen, de csak autópályára, meg egyetemeken. Sok olyan országúti szakasz van, ahol ugyan szabad előzni, de alig látható be. Persze a felelősség nem a gyártóé lenne, azt vállalnám. Egy ilyen eszközzel segített előzést is bármikor megszakíthatnék, mivel nem a rendszer vezetne.


Nem tudom, hogy vagytok vele, de soha nem bíznám az életemet egy gépre. Egy autó ne akarjon okosabb lenni (úgy látszik, erre haladnak a gyártók), csak engedelmeskedjen, tegye a dolgát.



2015. szept. 27. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Radar helyett erős motor, és türelem..

én így vagyok vele. az előzés öt feltételét majd én megítélem, aztán ha lehet, tűűűz...

2015. szept. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
engem az zavar hogy már hackelik a kocsit. olyan szinten, hogy azt mondja neki gáz 120 és 120-szal megy. és átveszi a hacker felette az uralmat. úgy emlékszem a hvg-n volt erről egy cikk
2015. szept. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Volt bizony, nagyon jó cikk. Elnézést, hogy nem rakom ide, csak papíron olvastam.
2015. szept. 27. 12:16
 4/10 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, hogy vagytok vele, de soha nem bíznám az életemet egy gépre"

Nem is kell rábíznod. A vezetéstámogató rendszerek olyanok, hogy az emberi felügyeletet és beavatkozást nem tudják nélkülözni, nem irányítják helyetted az autót. De ha zavarnak, ki lehet őket kapcsolni.

Az ilyen, előzést segítő rendszerrel az a baj, hogy ahová a vezetőülésből szemmel nem látsz be, oda radarral se nagyon fogsz. Az autókon használt radaros, ultrahangos és egyéb távolságmérő berendezések nem tudnak "átnézni" a bukkanón, támfalon, előtted araszoló kamionon, út menti fasoron. Ha te nem látod a szembejövőt, a radar sem fogja látni. Akkor van rá esély, ha jó magasra teszed, csak nem biztos, hogy célszerű olyan autóval furikázni, aminek a tetejéből 1-1,5 m-re kiáll a radar pilonja, hogy az jól lásson mindent.

2015. szept. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Amíg ki lehet kapcsolni, mint mondjuk egy porszívót, addig egy szavam se lesz. Köszönöm a választ, kár.
2015. szept. 27. 12:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Előbb utóbb bevezetik és kötelező is lesz,de nem radaros módon,hanem majd minden kocsiba gyárilag gps nyomkövetőt fognak rakni ami kommunikál a központtal és a többi kocsival,kijelzi ,értékeli a körülötted lévő összes másik nyomkövetős autó haladási irányát helyzetét, sebességét. És így már az autó előre tudni fogja mi van a kanyar után.


Természetesen a nagy testvér is folyamatosan tudni fogja mikor merre mész és ha kicsit is átléped a sebbeséghatárt,nem lassítasz stoptáblánál , már jön is a csekk,trafipax se kell. Remélem nem élem meg, de ez várható. A rendőr meg majd távírányítóval leállítja távolból a motorodat ha kedve tartja..mindezt majd beadják úgy ,hogy ez neked jó.

2015. szept. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Radar ugyanúgy nem lát be a kanyarba, ahogy a sofőr sem...
2015. szept. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tomcatters ***** válasza:
100%
En egy valos időben kozvetitő gps es onműködő drónt hasznalnek erre ami koveti fentrol az autodat es kuldi a kepeket magasbol es belatod az utat messzire :D
2015. szept. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 szántóvető ***** válasza:
nem érted hogy miért nincs,utána meg kijelented hogy nem bíznál benne."sofőrjénél okosabb autók"-azért itt még nem tartunk szerencsére.
2015. szept. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A (kanyarba belátó) radarban (ha lenne), bíznék annyira, hogy előzés előtt számításba venném mit jelez ki. Egy önmagát navigáló, bármikor feltörhető, nyomon követett járműbe nemhogy nem ülnék be, gyalog is kerülném.
2015. szept. 27. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!