Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw e34 520 24v-be minőségre...

Bmw e34 520 24v-be minőségre jó ez a motorolaj?

Figyelt kérdés
Shell helix ultra 5W40 1.700 ért tudnám beszerezni esetleg valami más ?
2015. szept. 30. 02:41
 1/5 anonim ***** válasza:
viszkozitásra , jó az 5w-40 , ettől talán csak a 0w-40 lenne jobb , de BMW-enk a gyári olaja a Castrol, ezzel tesztelték, erre fejlesztették ki. 2 olaj között akkor is lehet különbség,ha minden minősítésben (ami felv an tüntetve) megegyeznek. Szóval szerintem Castrol-t vegyél. Én a japán gépembe Eneos-t rakok. Hogy miért? Mert tudom,hogy jó a castrol emg a mobil is , de ennek ez a gyárija , ezzel tesztelték, így fejlesztették , és valamiért jobb érzés beletölteni ezt. Ha renault-om lenne (ami sose lesz) akkor abba meg Elf-et raknék. Egyébként nekem mikor vettem az autómat előző tulaj pont shell helix-et tölttt bele , és azzal használtam kb. 5000 km-t , annyira nem volt rossz , de utána mikor beletöltöttem az Eneos-t, tök máshogy jártaz egész gép. Alapjáraton kicsit hangosabb lett , viszont sokkal egyenletebb lett a hangja (nem a járás , mert a fordulatszámmérő előtte se ingadozott) , de a hangja az kb olyan egyenletes lett mint pl. egy hajszárítónak, pedig van már benne 160.000 km. Az olcsó olajokkal meg amúgy is vigyázni kell,mert hamisítják őket orrba , szájba , szóval vmi normális helyen vegyél , akármit veszel , mert be leeht nézni aztán a dolgot,ha valami nagy haver éppen átvág , vagy seftes pista , odadja ócsóba a hamísitott naprafogóolajat..
2015. szept. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez régi motor már, gondolom kicsit kopott is, semmi esetre ne kapjon 0W40-et, mert megeszi az egészet, és a kenés sem lesz megfelelő. 5W40 az jó, de én is inkább Castrol ajánlanék, az mindenbe a legjobb tapasztalatom szerint, nemcsak BMW-be. Esetleg 5W30 is okés.
2015. szept. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

kösz a segítséget meg is redeltem belőle 8 liter legyen plusszba is .


[link]

2015. szept. 30. 23:21
 4/5 A kérdező kommentje:
literje 2.200 megéri
2015. szept. 30. 23:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Jó döntés!
2015. okt. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!