Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2004 es 1.5 dci motorok...

2004 es 1.5 dci motorok közvetlen befecskendezésesek? Ill. van bennük részecskeszűrő?

Figyelt kérdés
2015. okt. 4. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:

igen.


nem hiszem.

2015. okt. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
DCI-k azok már mind közvetlen befecskendezésesek. Részecskeszűrő pedig 2004-ben valószínüleg nem volt, de a későbbi évjáratoknál sem lehet egyértelműen megmondani hogy van vagy nincs, volt olyan modell például, amibe választható extra volt... (önsz0patás)
2015. okt. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez azt jelenti hogy ha nincs benne részecskeszűrő akkor nem feltétlen szükséges a hosszútáv? értem én ezalatt hogy a részecskeszűrős dízeleket el kell vinni hosszabb távra (ha városban használja az ember) hogy regenerálni tudjon a szűrő.. a szűrő nélküli kocsiknál meg nem szükséges ez?


Tudom hogy a rövid táv nem tesz jót az alkatrészeknek mert hideg indítás és a nem üzemi hőmérsékleten leállított motornál jobban kopnak az alkatrészek.


De ha most a hőmérséklettől eltekintve (tegyük fel hogy városban annyit járkálok hogy bőven van ideje a motornak felmelegedni), nem feltétlen kell hosszabb útra elvinni? vagy ez ennél bonyolultabb?

2015. okt. 4. 19:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Részecskeszűrúnél sem feltétlen szükséges az állandó hosszútáv, hanem mondjuk 2 havonta legyen egy 100 km-es út, ez a lényeg.

A szűrő nélküli dízel icipicit jobban bírja a rövid távokat, mert nincs mi eltömődjön, de viszont a dízel alapból utálja, ha sokat van hidegen járatva. És ugye tudjuk, a dízelnek sok km kell hogy bemelegedjen, ezért rövid távokon mindig hideg lesz a motor. Ez a baj.

2015. okt. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Igen, ezzel tisztában vagyok én is hogy hideg motornál nem kapnak az alkatrészek rendes kenést. De ez ugyanúgy igaz a benzines autókra is, nem?

Hideg indítgatás ugyanúgy káros az alkatrészekre.


Nem tervezem hogy csak rövid utakra használom a dízelt mert az tuti bedöglik. Csak van mikor azzal megyek a munkahelyre.

2015. okt. 4. 20:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze, a benzinessel is ugyanez a helyzet, szóval teljesen mindegy hogy benzinessel vagy dízellel jársz rövid utakra, mindkettő fokozottan koptatja a motort. Vígasz lehet, hogy az ilyen rövid távoknál úgyis nehezen gyűlik a km, és csak sokára jönnek elő a gondok, már ha előjönnek. Dízelnek annyi a hátránya, hogy összetettebb, drágább alkatrészekből tevődik össze, de a mai bonyolult turbó benzinesek korában ez sem feltétlenül így van.
2015. okt. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

akkor így világos :D

Még valami érdekelne hogy hogy tudom megállapítani hogy közvetlen befecskendezésű a kocsim?

2015. okt. 5. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!