Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom végérvényesen...

Hogyan tudom végérvényesen hatástalanítani a start-stop ökörséget?

Figyelt kérdés
Ennél nagyobb baromságot nehezen lehetne kitalálni. Amikor kikapcsolom a gombbal, akkor a műszerfalon világít az off ikonja, és nem szeretem ha valami figyelmeztetés világít ott nekem.

2015. okt. 12. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Ragaszd le az ikont fekete szig.szalaggal :-)
2015. okt. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szántóvető ***** válasza:
100%
te sehogy,vidd el egy márkaszervizbe és ott megoldják.
2015. okt. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

tényleg a legegyszerűbb módja, ha leragasztod a visszajelzőt, teljes kiiktatást azért nem javaslom, mert később eladáskor gányoltnak tűnhet az autó miatta..

amúgy bírom, mikor az újságírók ezt pozitívumként állítják be egy autónál... 4-5 deci/óra egy autó fogyasztása alapjáraton, mi a f**znak kell leállítani pár másodpercre? utána meg köszörülhet állandóan az önindító, 100 év alatt nem spórol össze annyi üzemanyagot, mint amennyibe hosszabb távon az állandó indítózástól károsodó csapágyazások, önindító meg kettőstömegű javítása kerül, de ez az emisszió mérésnél sajnos senkit nem izgat, ha 1 decivel lejjebb tudják csalni az átlag fogyasztást a mérésen, akkor már teszik is bele... :)

2015. okt. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szántóvető ***** válasza:
100%
egyetértek.kopik az önindító aminek a javítása tízeres tétel.én régen azt tanultam hogy az indításhoz relatíve sok üzemanyag kell,és hogy kopik a motor az elégtelen olajnyomás miatt.ezekkel meg pont szembe megy a start-stop dolog.
2015. okt. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

részben több benzint igényel, hisz indításkor felpörög a motor, ez meg olyan, mintha egy gázfröccsöt adnál, csak ezt épp az alapjárati motor idézi elő, hisz 300 körüli értékről kell hirtelen felhúzni az alapjáratot


a probléma inkább a kettőstömegűvel szokott lenni, sajnos ezen a 300 körül indítózási fordulaton hatalmas rángatásoknak van kitéve, amitől sokkal hamarabb szétmegy, mintha egy egyenletesen járó motor enyhe rezgéseit kéne kiegyenlítenie


a többi meg nyilvánvaló probléma, a világító olajnyomás lámpa és az önindító állandó kínzása talán még a laikusnak is egyértelmű

2015. okt. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!