Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Németországban dolgozom s le...

Németországban dolgozom s le kellett adnom a jogosítványom, mivel éjjel belementem egy parkoló autóba s ott hagytam! Eltiltottak 7 hónapra! Kiküldik a jogosítványom mo-ra? S itt használhatom? Nem leszek eltiltva?

Figyelt kérdés
2015. okt. 29. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha hét hónapra eltiltottak, akkor az egész világon el vagy tiltva hét hónapra. Sőt, az egész univerzumban.
2015. okt. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hogy találtak meg? Az elözönek igaza van.
2015. okt. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Így van...elvagy tiltva tehát sehol nem vezethetsz...egyébként mega gerinc nem csak arra szolgál,h legyen minek elmeszesednie...ha bajt csinálsz vállald a következményeit...lehet megúsztad vna egy kisebb bírsággal meg egy betét lappal...
2015. okt. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"lehet megúsztad vna egy kisebb bírsággal meg egy betét lappal"


Nálam az a betétlap egyszer egy 280 eurós kár miatt 1000 euró többletbiztosítást jelentett volna, ha nem fizetem ki a biztosítónak.

Ha van rendör, akkor 35-70 eur a büntetés még hozzá.


A betétlapmeg a kommunizmussal elmúlt, már 25 éve nem létezik.


Egyébként igen, hülyeség Volt, 7 hó eltiltást bekockáztatni, bár eddig én Sem tudtam hogy ezt ennyire súlyosan veszik. AZt hittem egy magasabb összegü büntetés meg a kár megtérítése.

2015. okt. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A kárt megtérîtettem plusz 1500 euro büntetès plusz a 7 hónap eltiltás!
2015. okt. 29. 12:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért is múlt el a kommunizmussal a betétlap?
2015. okt. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mert akkor volt 4 db kis betétlap a forgalmiban, amikor még nem volt bonus/malus rendszer. Ma hol látsz olyant? Ma esetleg az A4-es bejelentőlapot tartod magadnál, de tudtommal nem kötelező, bár magyarországon 5 éve nem tartok üzemben autót. 94-ben kaptam jogsit akkor már nem volt klasszikus betétlap, még a 80-as években láttam a szülők ladájánál. Azért volt betétlap, mert passzolt a forgalmi mellé.


Itt van egy, erre gondolok:

[link]

2015. okt. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utsó vagyok.


Ja, meg németeknél nem nagyon láttam még ilyen kárbejeletőt sem, sőt még a biztosítási szémot sem igazán kérték tőlem.


Egyszer rámhúzták a kormányt, akkor hívtunk rendőrt, elég volt a rendőr jegyzőkönyve. 2 szer én okoztam, egyszer letöltöttőnk vami hasonlót, és aláírtam, de nem ez volt a lényeg, hanem hogy lejelentsem a biztosítómnál. Másodszor meg semmi sem volt a 35 eur büntetésen kívül, meg mondta a rendőr hogy jelentsem le.

2015. okt. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Így már értem. Valamiért nekem az A4-es is betétlap, de nem hiszem hogy ezzel egyedül lennék. Egyébként van a németeknél is, ugyanaz mint otthon, mivel európai bejelentő. Volt már hogy megállítottak egy koccanásnál hogy adjak egyet ha van, aztán dobtam egy magyart nekik csak a vicc kedvéjért. Pár percre rá a némettel sem boldogultak, majd rendőrt hívtak. :)
2015. okt. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Valamiért nekem az A4-es is betétlap, de nem hiszem hogy ezzel egyedül lennék"


Valószínű, mert hogy rákerestem, az első pár találat a mostani volt.:)

2015. okt. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!