Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 406 Coupé - Szabad...

Peugeot 406 Coupé - Szabad venni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Már rég óta fenem a fogam egy 406-os kupéra, mert szerintem gyönyörű, de csak most jutottam el oda, hogy a jelenlegi autóm rendben van, vennék mellé egy másikat, hétvégi kocsinak.


900 ezer körül már vannak használtan, a kérdés, hogy mennyire megbízhatóak, mennyire költséges a javíttatásuk, fenntartásuk? Melyik motor jobb: a 3 literes V6, vagy a 2 literes benzines? Nyilván a 3 literes felé húzna a szívem, de ha sokkal megbízhatóbb és igénytelenebb, akkor a 2 literes is megteszi.


Olyanoktól várok választ, akik tényleg értenek hozzá, volt már tapasztalatuk a típussal. Nem szeretnék hasraütős "sz*r mert francia" típusú hozzászolást. A válaszokat előre is köszönöm!



2015. okt. 31. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Erre gondolsz?: [link]

Egy ismerősnek van már régóta és nem válna meg tőle. Semmi baja nem volt vele. 2 literes.

Magyarországon ritka. Ezért lehet, hogy külföldön is körül kell nézni.


Abba a nagy hibába meg nehogy beleess, hogy "900 körül már vannak használtan" és akkor te is 900-ért veszel egyet, mert akkor egy hibakupac romot veszel. A legolcsóbb autóra rá kell számolni a legolcsóbbnak a másfél-kétszeresét és nagyjából onnan kezdődnek a jó állapotúak, amikkel nem lesz baj.

Ez a használt autós bölcsesség minden autóra vonatkozik.

2015. okt. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Semmi baj a Peugeot-okkal, amíg nincs bajuk... mert akkor drága sajnos.

Én csak HDi-t vennék. 2,2 HDi és kivisz a világból. Igaz ott benne van a pakliban, hogy kinyírták a turbót, akkor meg megint csak zsebbe kell nyúlni.

Nekem a sima 406 jön be nagyon, de borzasztó sok kilométeresek vannak (ami érthető hisz a dízel erre van).

2015. okt. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz! Sajnos én nagyon benzines párti vagyok, de lehet, hogy adok egy esélyt ennek a dízelnek is. Nyilván nem a legolcsóbbakat nézegetem, sajnos a választék itthon tényleg elég szűkös. Szeretném elkerülni, amit a jelenlegi autómmal átéltem (BMW E39 540i, most már kifogástalan minden szempontból, de nem került kevésbe).
2015. nov. 1. 11:20
 4/7 Osynho ***** válasza:
Azért az 540i miatt irigykedek! :D A Peugeot szép, de elég semmilyen lesz vezetni a bömbi után.
2015. nov. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, sok erő van benne, de egyrészt hihetetlen mennyiségű benzint zabál, másrészt a barátnőm most tanult meg vezetni, és nem meri vinni a hátsókerekes BMW-t, a Peugeot nekem régi álmom, és neki is jobb lesz. :)
2015. nov. 2. 23:04
 6/7 Osynho ***** válasza:
Nem a kérdéshez tartozik, de mennyi az a hihetetlenül sok benzin? :) Többen azt írták, hogy kézi váltóval városban 13 liter körül ki lehet jönni, országúton meg kevesebből. Nyilván nem padlózva. :D
2015. nov. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sosem számoltam pontos adatot, de szerintem városban a 20 liter is kihozható belőle. Sztrádán nem olyan vészes. Persze ehhez hozzá tartozik, hogy a vezetési stílusom nem a legtakarékosabb. :)
2015. nov. 3. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!