Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 323F 1.5benzin 97. vagy...

Khhmkhhm kérdése:

Mazda 323F 1.5benzin 97. vagy a Renault Megane Coupe 1.6 benzin 96?

Figyelt kérdés

Melyik jobb autó szerintetek?

Esetleg valakinek valamelyikkel tapasztalat ?



2015. dec. 3. 14:24
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Szerintetek melyiket vegyem?! Renault - 200.xxx km

Mazda - 200.xxxkm

2015. dec. 3. 14:27
 2/18 joco5582 ***** válasza:
Én a Mazdát venném, mert a 94-es F-em mai napig használatban van. Van abban a japán precizitás szövegben valami. :)
2015. dec. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
De azért a Mazda nem egy Opel :)
2015. dec. 3. 16:48
 4/18 A kérdező kommentje:
vagy Mazda F -ed van ? :) Bocs,csak hirtelen az F -rol az Opel jutott eszembe :)
2015. dec. 3. 16:48
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

"De azért a Mazda nem egy Opel :)"


Ezt ugye csak viccnek szántad?! Ha csak fele olyan "jó" lenne az Opel akkor már fényesebben csillogna a zorro jel...

Ha tudsz olvasni a soraim közt akkor tudod, hogy melyiket ajánlom.

2015. dec. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
jójó :) félreolvastam bocs,de nemvagyok nagyon mazda fan :S nemnagyon ismerem a Mazdát...eddig ami volt így a családba az Renault, Alfa Romeo és Opel. ezért ugrott be a Opel Astra F ,de már értem hogy neked Mazda 323F 94esed van... Megkérdezhetem mi a véleményed róla? Hallottam,hogy sokat esznek és drágák az alkatrészek hozzá. és hogy nagyon rozsdálnak
2015. dec. 3. 18:53
 7/18 joco5582 ***** válasza:

Szia,

Persze. Ez egy nagyon jó autó. Minden más csak mendemonda. Nem is értem. 94-es Mazda 1.6os, Évi 10ezret megyek vele.

Lekopogom motorra semmit nem kellett költeni. Csak városi 8.6, csak vidéki 5.6, vegyesbe 6.6 a fogyasztása. Jóllehet nem vagyok sportos vezető.

Alkatrész árakat még kevésbé értem. Esetleg a Bárdiba ugorj fel és nézz rá egy két dologra.

Nekem kellett féltengelyt, kerékcsapágyat, stabpálcákat, szilenteket cserélni. Továbbá lengéscsillapítókat, hátsó toronycsapágyakat. És még biztos sok mást de nem emlékszem rá.

Pl Vettem egy SLR lengéscsillapítót 2 elsőt 22ezer forintért újonnan. Mi ebben a drága? Jó biztos nem egy Monroe, de már 3 éve benne van és idáig működik.

Sajnos a rozsdásodásra oda kell figyelni. Értem itt azt, hogy a hátsó alvázvédelmet és a kerékjárati íveket alvázvédőzni kell. Egyébként innen és a küszöbtől tud a legjobban elindulni a kór. Ha figyelsz rá, és javíttatod akkor nem problémásabb mint bármi más autó. Mondok egy példát, az évi hátsó kerékjárati ív alvázvédelem megerősítésére elvittem a kocsimat. Szóltak, hogy a küszöb találkozásánál lemezt is kell cserélni. Megjavíttattam 15ezer volt, de mind a két oldal festve javítva van 8 évig gondtalan lesz az autózás.


Kényelem nem sok van, és extra sem, de minden példásan működik.

Nagyon szépen öregszik, mondhatni semmit sem. Van egy újonnan vett Vw csoportos autónk láttam hogyan alakult 12év alatt az, és hogy ez a Mazda 8 év alatt. Jó ezt eleve öreg autóként vettem, 5. tulajtól, és az átlagéletkor 25 év volt az előző tulajoknál. De konstans. Nem lett több karcolás, nem lett több szakadás, váltásérzet ugyanolyan, motor is.

Remélem segít

2015. dec. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy ennyit írtál róla :) Holnap megnézek egy Mazdát :) az van vele,hogy volt rajta rohadás,de állítólag levan kezelve (szövegben azvolt hogy "glettelve"), 240e km van a Mazdában.. állítólagosan 6L eszik. Ablak tetö az lehet gyári rajta? mert én néztem Mazdákat 323F eket és egyiken sem láttam még ablak tetöt.

Ja és az ajtótól,vagyis inkább az üvegtöl,mennyire kell félni?

2015. dec. 4. 11:04
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem volt 1,6 Megane(igaz Classic, de az mindegy most), meg sok más Rönó. Unokaöcsémnek volt 96-os F, nekem meg most van egy 99-es F 1,5.

A véleményem az, hogy mechanikailag strapabíróbb autó a Mazda, kevesebb a szériahibája, de egy Megane sokkal jobb autó. Csendesebb(mindenhol vastagabbak az anyagok, több a kárpitozás is), motorja azonos LE-mellett sokkal nyomatékosabb, csendesebb, és kevesebbet fogyaszt. Több olyan dolog van, ami hiányzik a Mazdából, pl gyári távirányítós zár, késleltetett belső világítás. Ezek piti dolgoknak tűnnek, de nagyon zavaró.

Fogyasztásban nagy a különbség, kb 1 liter azonos használat mellett.

Szerintem(mindig ezt ajánlom) próbáld ki mindkettőz(hasonló állapotúak legyenek!!), és utána dönts. Akkor a Rönó lesz! :)

2015. dec. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Renault Megane Coupé van a családban,de annyi fele a baj,hogy leírni sem tudnám :D és én nem valami pénztemetöt akarok venni,hanem autót :) pl. Renaultba = féktárcsa,vezérlés,tolatólámpa nemkapcsol,nemmutassa a benzint,valamikor ingadozik az alapjarat,nagyon nagy hangja van és zavaró (sportkipufogo) , és kicsi a hely +2ajtó.

a Mazda pedig ugyan így sportos és 4ajtós..több a hely,

a zöld muszerfal világítás pedig feldobja picit a hangulatot az utastérben...

Renaultnak amit kineztem a hibái : horpadas jobb indexnel (nemsulyos) , folyik az olaj (nemtudom honnan) aláfekudtunk es minden egy olaj volt alulrol egész a katalizátorig:D a hátsó ütközö elképzelhetö hogy útközben valaki máshoz kerül :D

a Mazda hibái pedig : szintén egy kisebb horpadás,de felajánlotta a tulaj hogy azt ö kijavítsa, valahol elrohadt,de csinálva van azis.. természetesen fékbetétet cserélek rajta..

azthiszem ennyi :)

a Renaultban kb. 190e - 210e Km

a Mazdában pedig 240e km van :)

De a Renaultban átvan cserélve az óracsoport (nagyon látszik) mert ebben digitális számmal írja ki hogy mennyi a km állás..gyári pedig az a pörgös valami :D

Szóval így kell döntenem..az ár hasonló a Mazda olcsóbb valamivel...csak félek hogy 1.5ös motor kicsi lesz..eddig 1.6 volt és kevés volt nekem.

Melyiket vennétek?

2015. dec. 4. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!