Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire rizikós manapság egy...

Mennyire rizikós manapság egy motorcsere?

Figyelt kérdés

Azt tudom,hogy hivatalosan majdnem lehetetlen..vagyis sokan ezt mondják. Adott egy 1.4 es 75 lovas motor,ami helyére ugyanabból a modellből kiszedett 1.8T,vagy 2,3 V5-öt tennék. Na most a müszakit el tudom intézni,meg kapna nagyobb féket is és futómü csere is lenne még motorcsere előtt. A kérdés,hogy mennyi az esélye,hogy kiszúrnak kb? Tudtommal rendőr közúti ellenőrzés során nem szokott a gépház alá nézni. De mikor megállit,és rénéz a forgalmira ahol 1.4 szerepel... És ha netán kiszúrják biztos,hogy ugrik a forgalmi,és birság is gondolom..

Az a helyzet,hogy annyit költöttem már a gépre...külső/belső/komfort,hogy el adni nem akarom,mert nagyon nagyot buknék,de kevés ez a motor nagyon már..

Ha olyan irna,aki csinált már ilyent az lenne a legjobb. Köszi!



#tuning #motorcsere #autó motor tuning
2015. dec. 5. 23:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Golf4? :D


Lehet engedélyeztetni az átalakítást az NKH-val, cska idő és pénz kérdése.


A rendőr azért ha gyanús, akkor benéz a gépháztető alá. Haverom így bukott egy forgalmit. Igaz kapott helyette egy 200 000-res csekket :D

2015. dec. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a rendőr nem is néz be a motortérbe és nem szúrja ki a hamis forgalmit, akkor a következő műszakiig működhet a dolog. Ott ugyanis egyeztetik a motorszámot, ahol kiderül a turpisság.

Költöttél rá, tehát valószínű többért el tudod adni, mint a lestrapált, lelakott példányt ugyan ebből. A ráköltött pénzedet persze nem fogod visszakapni, de ez egy ilyen buli. Ha nagyobb motor kell valamit valamiért. Nem fog ingyen menni.

Egyébként az én autómban is volt motor cserélve, mert a felújítása többe került volna, mint egy új motor. De meg se fordult a fejemben, hogy ne ugyan az a méretű gyári motor kerüljön bele.

2015. dec. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De tegyük fel, lefizeted műszaki vizsgán a vizsgabiztost. Még ez is működhet. De az autód eladhatatlan lesz, mert eredetvizsgán kibukik, hogy nem stimmel a motorszám.
2015. dec. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1 igen,g4 ről van szó. Ráadásul jövőre megvettem a 8,5-9,5j széles kerekeket alá 18"-ba,amit ez a motor nehezen fog guritani:))


#2 igen gondolkodtam az eladáson,de akárhogy kalkulálok,ezért 600 at jó ha kapok felnik nélkül,mert azt nem adom. És egy GTI egy milla sajna,kb annyiba van nekem is ez az autó már..

2015. dec. 6. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!