Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SOS. Merjek tovább menni?

SOS. Merjek tovább menni?

Figyelt kérdés

Vidékre menet, beesett a fékpedál, egy fékezésnél, utána rögtön rányomtam, és akkor rendesen működött. Most megtettem úgy 1 km.-ert,(nagyon lassan ) fékeztem vagy 20-at, ebből 3-4 szer ugyanúgy beesett a fékpedál, utána pedig jó volt.

Szerintetek merjek tovább menni ? A célig még 68 km. van, hazáig, 227. (Közben próbálom telefonon elérni a szerelőmet, de eddig semmi.Hátha ti hamarabb válaszoltok.)



2015. dec. 6. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy valamelyik kis munkahenger megadta magát. Vissza semmi képp se fordulj. Ha nem nagy a forgalom akkor lassan ( ha mögötted van forgalom akkor vészvillogóval Menj ) tényleg lassan és kézifékkel próbáld pótolni a féket szükség esetén. Nagyon óvatosan és ha azt érzed, hogy valami már nagyon necces akkor inkább állj meg. Írj hogy oda értél e! Sok sikert
2015. dec. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyértelműen veszélyes a meghibásodott fékeddel közlekedni, ilyen esetben másodlagos, hogy a szabály szerint tilos, elsődleges szempont az, hogy veszélyes, ne kockáztass.

Lassú menetben bekúszhatsz esetleg a legközelebbi szervizig, ha nem autópályán, autóúton vagy, de normál utazósebességgel (90km/h) normálisan lassítani sem tudsz, nemhogy biztonsággal megállni, ha a szükséges pillanatban hagy cserben a féked.

2015. dec. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1 métert sem mehetsz tovább! Csak nem gondolod komolyan, hogy így közlekednél!? Ha mégis akkor nagyon sürgősen írd meg merre mész, mert akkor azt mindenki kerülje el, mert egy közveszélyes ember mászkál arra, aki ellen közveszélyt okozás büntette miatt fog eljárás indulni.
2015. dec. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Először is, elnézéseteket szeretném kérni, amiért eddig nem válaszoltam. Köszönöm mindenkinek a segítséget, külünösen a 3. hozzászólónak ! ( te általad, még most is ott rohadnék az út szélén, de hála az égnek, vannak még rajtad kívűl normális emberek ) Végülis, úgy oldottam meg a problémát, ahogyan az első hozzászóló javasolta, szép lassan, 10 ~ 20 km/h-val elmentem a legközelebbi autószerelőhöz,( 17 km ) aki egy jó órán belűl tudta orvosolni a problémát. Mégegyszer, köszönöm a segítséget !
2016. ápr. 10. 07:10
 5/5 anonim ***** válasza:

És még most is a szerlőnél vagy, onnan írsz? Vagy láttad hogy nem érkezik új válasz, meguntad a várakozást és hazamentél?

No csak azért, mert olybá tűnik, ha neked valaki azt mondja hogy állj oda, akkor addig ott állsz, míg azt nem mondják: elmehetsz.

2016. ápr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!