Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi a6 2.5 v6 tdi és vw...

Audi a6 2.5 v6 tdi és vw passat 2.5 v6 tdi, mire kell vigyázni ha ilyet veszek?

Figyelt kérdés
E két fajta autó közül akarom valamelyiket veni és szeretném tudni hogy mit nézzek a motorokon mieleott megvennem

2015. dec. 22. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Gondolom tudod, hogy problémás motorról van szó, ezt most nem részletezném. A legnagyobb gond, hogy ezek utazóautók voltak, illetve sok most is az, mindegyikben csillió km van, így bármilyen hiba előfordulhat.

Amit meg tudsz figyelni vételkor: hideg motorral is könnyen induljon (persze mire odaérsz, úgyis be lesz melegítve). Természetesen ne füstöljön. Gyorsításkor ha odalépsz ezeknek, már a 150 lovas is belenyom az ülésbe kicsit, ha nem érzel erőteljes gyorsulást, akkor gyenge a motor. Érdemes utánajárni a szervíztörténetnek ha lehet, mi volt cserélve már a motoron, stb. Nagy előny, ha olyat találsz, amin volt már turbócsere, magasnyomású csere, stb. Jó eséllyel akkor már nem megy tönkre egy darabig.

2015. dec. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Porlasztók, adagoló, turbó, hengerfej (leesnek a himbák, szétkopnak a vezérműtengelyek). Mind- mind tönkremennek. Egyesével is gazdasági totálkár lehet. Problémás motorról van szó, igaz vannak kevésbé problémás szériák belőle. Ha jól emlékszem B- vel kezdődjön a motorkód, és ne 150Le- s legyen! A 180Le- sek a megbízhatóbbak. Keress egy jó 3,0 TDI- t inkább, bár a porlasztóhiba annál is fent áll. Összeségében elmondható, hogy ezekre a dieselekbe bele lehet nyúlni rendesen, ha hozzá kell nyulni, az alkatrészárak könnyen a félmillió, millió ft- ot is elérhetik.
2015. dec. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Külfoldrol vennek autot és olyat aminek érvényes a muszakija,tudom az nem azt jelenti h jo a motorja de gondolom ha mar engedik kopzutra akkor nem lehet vmi szar


[link]


ezt nezegetem

2015. dec. 23. 17:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Felejtos a kocsi. Csak ami latszik rajta, h elol hatul zuzott. Messzirol kiszurhato. Az uleseken latszik, nem 245 ezer van benne. Nyugodtan szamolhatsz a duplajaval. Raadasul a 150 lovas... Nagy kockazatot vallalsz, ha megveszed. Oszt mehetsz ki reklamalni, ha megpurcan. Ha nem hazafele kell trelerezni.

Szerintem hagyd!

2015. dec. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Edetleg tudnal linkelni 1 jót ebben a kategóriában?
2015. dec. 23. 20:05
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyebkennt volt mar ilyen fajta autot hogy csak rosszat irsz rola?
2015. dec. 23. 20:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, 1500 euróért V6-os turbódízel, ennyiért csak ilyet kapsz. Az árához képest tökéletes. Az is lehet, hogy hatalmas mákod lenne, és még 100 ezer km belemenne hiba nélkül.

Egyébként ezért is ilyen olcsók a 2.5 TDI-k, mert nagyon rosszhírűek, és sokan félnek tőle. Így lehetnek nagyon jó vételek.

2-es leírta jól, hogy mik a típushibák, de szerintem amelyik már kibírta idáig, az ezután is kifogja bírni, illetve nagyon sok 2.5 TDI-ben még garanciában cserélték a teljes vezérműtengelyt, meg néhány dolgot, és azokkal már nincs gond.

2015. dec. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Leírtam priviben, nem volt, van ilyesmi autóm.

2005- ös A6 C6- om van, az audikról elég sokat tudok. Az árat nem néztem, az általad linkelt kocsinál, csak az állapotot. Az 1500 euros ár csábító lehet, de arra fel kell(ene) készülni, a kocsi megvételével nem állnak meg a költségek. Azért, mert öreg a kocsi, az alkatrészárak még brutálok lehetnek. És lesznek is, ez biztos, egy ilyen korú autónál. Pláne, h diesel. ÉS igen, tapasztalat.

2015. dec. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!