Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 2007-esben...

Suzuki Swift 2007-esben tervezek olaj-levegőszűrő-pollenszűrő-olajszűrő cserét. Évi kb 18. 000 km-t használom, többnyire 80-100 közötti tempóban, autóúton. Mit javasoltok, milyen olajat tegyek bele? Aktív szenes pollenszűrő jobb, mint a sima?

Figyelt kérdés

Sajnos téli időszakban az utcán parkol, de természetesen el szoktam indítani, hogy kicsit bemelegedjen, mielőtt elindulnék vele.

Olaj és levegő szűrők között márkailag remélem nagy különbség nincs, ha van írjátok meg!

Köszönöm szépen!



2015. dec. 28. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:

aktív szenes szűrő jobb.

Olajból a full szintetikus 5w40-et ajánlom bele, kevesebbet fog fogyasztani, tisztább lesz a motor.

2015. dec. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ignisem van, hasonló motor, 140 000 városi kilométer után a következőket szokta kapni. Forrás: Unix autó.

Olaj: Castrol Edge Titanium FST 0W40

Szűrők:

olajszűrő és levegőszűrő: Mann (nem a legolcsóbb, finoman szólva, de összenézve egy "kici-occó" utángyártottal, látható és érezhető a különbség.

Utastéri pollenszűrő: UNIX saját márkás aktivszenes szűrő.

Nem fogok egy Mannért tizensokezret adni. Ez csak kb 3000. Nem csak a port, pollent szűri, hanem a szaganyagok intenzitását is csökkenti (kerernyés dízelfüst, szántóföld melletti trágyaszag, ilyenekre gondolok)

2015. dec. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm eddigi válaszaitok, épp az imént beszéltem egy szerelő barátommal, ő a mobil 1 full szintetikus 5w40-et javasolta, mint motorolajat, többiben ő is a MANN termékeket mondta.

Olaj kérdésben nem vagyok biztos, hogy melyik a legjobb, régi Swiftem ami ezelőtt volt, Eneos-t kapott, de nem falta se semmi, tehát szépen jött-ment vele.

2015. dec. 28. 16:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Mobil is jó, Castrol is hasonló.

5W40 helyett 0W40 is mehet

2015. dec. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!