Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 2004-es mazda 6-osom...

Zoltán vincze kérdése:

Van egy 2004-es mazda 6-osom és nem igazán akar fűteni! Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Gyárilag van benne egy kis fűtés rásegítő ami 7fok alatt bekapcsol automatikusan. De már nem. Csak langyos hevegőt "szolgáltat"!! A biztosítékok jók. Ellenőriztem. Mi lehet a gond?

2016. jan. 3. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Én elsőnek a hűtővíz mennyiségét nézném meg ha az jó akkor a termosztátra gyanakodnék azt meg inkább szerelővel nézesd meg.
2016. jan. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fűtéscsap lesz a ludas, vagy csak egyszerűen levegős a fűtőradiátorod.
2016. jan. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Üdv!

A ladáknál a fűtés csap jelenség szokott lenni.A 2 golfomnál nem nyitott ki rendesen a termosz illetve hamar nyithat ki igy nem tud rendesen felmelegedni rövid távon.magasabb értékű termoszt raktam bele durva fűtése lett utánna.

Jelenleg Seatom van lassan melegszik és ha ráadom a fűtést 90 en vissza esik 75re vagy még alább is -10 -15 C'nál viszonylag szerintem normális lehet bár a golfnál nem volt ilyen jelenség.

A fűtés rásegítőt én csak a motorhoz ismerem illetve az álló fűtést ami nem járó motornál fűti az utas teret,az előbbi viszont csak a motor melegedését segíti a motortérben van 1 kb20-30 cm fém csöved ami lefelé hajlik és nem csatlakozik sehova az 1 vége? ha igen az a motort segíti a diseleknél.

2016. jan. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Néhány prémium diesel autónál építenek be kiegészítő elektromos fűtést, h az utastér könnyen bemelegedhessen. Ez egy hősugárzóhoz hasonló kis elektromos fűtőradiátor, ami egy bizonyos gyárilag beállított "kell hőmérsékleti érték" alatt automatikusan bekapcsol, ezzel jelentősen elősegítve az utastér gyors feltűtését.

Ezt az utolsó válaszolónak írtam.

Kérdező, továbbra is tartom magam a korábban leírtakhoz. De! Most csak a kiegészítő fűtést hiányolod, v a komplett fűtésed hiányzik? Ha a kiegészítő fűtés rossz, egy diagnosztika megmondja.

2016. jan. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!