Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyitol lehet jo hasznalt...

Ucantseeme kérdése:

Mennyitol lehet jo hasznalt bmw-t kapni?

Figyelt kérdés
Azt szeretnem kerdezni h hasznalt autokon mennyitol lehet mar venni jo megbizhato bmw-t? mennyi az a limit ami alatt nem erdemes? Koszi a valaszokat( persze nem a legujjab tipusok hanem a 2000 ev koruliek

2016. jan. 7. 19:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
3as 5ös vagy 7es? Esetleg Mes vagy X? Dízel vagy benzin? Sedan, kombi, coupe, roadster vagy SUV? Manuális vagy automata? Sok mindent nem felejtettél ki végülis.
2016. jan. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nincs szerencséd, mert kezdenek azok a régebbiek drágulni, már azok, amelyikeket ahogy írod érdemes megvenni. Amúgyis megfigyelhető tendencia a használtautók drágulása, nem csak a BMW-knél. már külföldön is elég drágák.

2000 körüli BMW-ből a bontószökevény sokat futott (de visszatekert órás) posványok 0 és 1 millió forint között vannak. 2000 előttiekből olcsóbban is kifoghatsz olyat ami elfogadható az E36 sorozatból, amit 99-ig gyártottak.

2016. jan. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
1 misi alatt még 3-asból sincsenek épp kiválóakl
2016. jan. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Valóban az árat döntően befolyásolja, hogy milyen típust szeretnél, milyen motorral, és a legfontosabb: milyen műszaki állapotú a számodra még elfogadható.


De kiindulhatunk úgy is, hogy egy autó minél bonyolultabb, annál valószínűbb a meghibásodás.

Márpedig BMW-k között a 2000-res év körül a legegyszerűbb a 3-as széria volt.

Ha 2000 körüli és 3-as, akkor E36, vagy E46.

Mivel az E36 lassan kult autó, ezért a közel azonosan motorizált és azonos műszaki állapotú E36/E46 között árban nagy különbség nincs. Sőt, tán E36 drágább is olykor.

Kupé szebb, jobbak az arányai, de drágább és a hétköznapokban macerásabb a használata.

Szívó benzinesek strapabíróbbak. Azok közül is a sor6-osak a masszívabbak, de szintén drágább és városban zabálnak.... legalábbis egy 4 hengereshez képest.


Szerintem 1 millió alatt kikíméltet alig találni.

Mérd fel az igényeid és ez alapján kezd el nézegetni az autókat, nem 1-et, 2-t, hanem 11-et, 12-t. Hogy legyen rálátásod a piaci helyzetre.


Referenciaként: tavaly előtt találtam egy '97-es E36 316i 4 ajtóst, 27000 km-rel, ... nem elírás, huszonhétezer km!

Új szaga volt, nem akartam hinni a szememnek, mintha most gurult volna le a gyártószalagról, nem túlzok, szó szerint! Idős magyar tulaj, saját maga vette még SK, ha jól emlékszem egyenest a bajoroktól. Döbbenet. :-)

Na ezt 1,7m Ft-ra tartották. Ennyit simán meg is ért. Ha 6 hengeres lett volna, tán ott helyben meg is veszem.

2016. jan. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
négyhengeres 36 ot találsz normálisat 6-8száz körnéykén négyhengereset.az enyémet még oktober elején adtam el 540 ért ami nagyon patika volt igaz csak 16i de sperifis rengeteg extrás költségmentes. de az elöttem lévönek igaza van függ a felszereltségtöl és a fajtátol.... én október óta nézegetek ugye 46 coupet .... tetőablakosat minimum 170lovasat....nekem a keret 1,3...de még mindig nem találtam normálisat:)
2016. jan. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat nagyon hasznosak voltak, 3mas szeriat szeretnek igazabol de akkor gyujtok meg 1-2 evig mert nem szeretnem ha egy ev mulva szazezreket kelljen rakolten hogy ne essen szet
2016. jan. 8. 14:22
 7/13 A kérdező kommentje:
[link] igazabol pint ezt neztem ki vagy hasonlot, szerintetek akkor ne?
2016. jan. 8. 14:25
 8/13 anonim ***** válasza:

316-ból olyan talán kategória ennyiért, de ezt helyben kell megnézni, képen sok mindent el elhet fedni.


Mondjuk a 216 amúgy sem az " igazi " BMW feeling.

2016. jan. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
hát ennyit tuti nem adnék érte... tök fapad az egész::d
2016. jan. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Képek alapján nehéz megítélni az autót, az biztos, hogy szépen kitakarították.


Viszont ami nekem gyanús:

- hátsó lámpából csak a szélső elemek lettek kicserélve füstösre, csomagtartón lévők nem

- borzalmas kályhacsőpár a kipufogó helyén

- hátsó vonószem takaró hiányzik

- nem gyári alufelni

- bal hátsó ajtó belső díszléc hiányzik


Ezek persze nem eget-verő problémák, filléres szépséghibák, de nekem egy nem túl gondos előző gazdáról árulkodnak. Egy lelkiismeretes bimmeres ilyen "hibákat" nem ejt.


És rendszám alapján 1 éve kerülhetett az országba.

Kérdés ki hozta be.

Ha a kereskedő, akkor miért nem tudta még eladni?! Kint megvette, behozta, rátette a hasznát és 800ezer az alku kezdete. Felmerül a kérdés: mennyiért vehette meg odakint?

Ha volt hazai tulaj, miért válik meg egy év után tőle?!


Mindezeket leszámítva természetesen lehet jó az autó.

Egyszerű, el kell menni megnézni, ha másért nem is, tapasztalatszerzés végett.

2016. jan. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!