Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autó választás?

Első autó választás?

Figyelt kérdés
Első autómat készülök megvenni és nem tudok dönteni mi legyen. Persze vannak álmok, de azért a földön szeretnék maradni. Ami a cél, hogy kényelmes legyen, sportos és a fenntartása se kerüljön egy vagyonba. Illetve a legnagyobb kérdés , hogy használtan vagy újonnan vegyek autót.( kb 5 millió körül nézegetek autókat használtan, de kis hitellel lehet megérné újat venni). Írjatok véleményt, h szerintetek melyik autó lenne a legjobb választás

2016. jan. 14. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Első autónak semmiképp sem vennék újat. (Igaz, tizediknek sem.) Nekem nem ér annyit a hatalmas értékvesztés, hogy én fingjak bele először. Véleményem (és sokéves tapasztalatom) szerint legjobb 5 éves kocsit venni, és 10 évesen eladni. Ilyen módon buksz rajta a legkevesebbet.
2016. jan. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%

Én csak új autót javasolnék, azokból is hagyományos automatát.


Nehéz a választás... ha baromi kényelmesre vágysz, próbáld végig a francia autókat..ha nem tetszenek, akkor japán márkákat nézegess...


nincs sorrend. a japán kocsiknál lehetetlen a jó minőség miatt... Nissan, Mazda, Mitcubishi, Suzuki, Toyota..esetleg koreai is befigyelhet...KIA valamelyik automatája.


húsz éve csak új japán kocsit veszek, és csak automatát..a húsz év alatt nem romlott el autóm.

viszont ültem egy citroenben, és egy renaultban, hát nagy élmény volt a kényelem, és a full extra..

...csakhát kéziváltósak voltak..ez a bűnük..

2016. jan. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Kia Cee'd/Hyundai i30
2016. jan. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugye mindenki magából indul ki, én sem tudok másképp tenni, leírom mit tennék. Van egy olyan elvem, hogy az össz vagyonom legfeljebb 20%-áért veszek autót, vagy inkább a 10%-áért. Bizonyára érthető miért. Hitelt nem vennék fel, mert akkor hirtelen több millió forint mínuszba kerülnék. Ha én ebben a helyzetben lennék, akkor átgondolnám, hogy érdemes-e az összes megtakarított pénzemből, plusz egy adósággal vásárolnom autót.

Ha mindenképp 5 millióért kell autót venni, szilárd ez az elhatározás, akkor azt tudom mondani, hogy ennyiért már vannak új autók is. Nem is akármilyenek, hanem jó új autók. Én vennék egy benzines Mazda 3-at. Pont kijön, vagy ha a Mazda szalonban adnak árengedményt, akkor belefér pár dolog, talán egy számmal nagyobb motor is.

2016. jan. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha mind az 5 milliót el szeretnéd rá költeni, akkor szerintem csakis új autókat nézegess, annyiért már elég sokfélét tudsz venni.
2016. jan. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!