Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minarelli AM6-os motorblokkba...

Kozmosz kérdése:

Minarelli AM6-os motorblokkba milyen folydékokat ajánlotok?

Figyelt kérdés
Váltóolaj,adalék,hűtőfolyadék stb.

2016. jan. 17. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
én spurit használtam, ettől jobban bírta a magas fordulatot (elvileg tízezernél szabályozna le nekem, de spuritól ha nem figyeltem elpörgött 11ezerig is) illetve ezzel egyidőben a castrol 2t full szintetikus motorolaj. sokat dobott rajta
2016. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Váltóolajnak 80w90 repsol, olajtartályba full szintetikus 2t repsol, hűtőfolyadékot meg random desztillált vízből és fagyállóból 50-50% keverek.
2016. jan. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és kb. mennyit kell beleönteni?
2016. jan. 18. 06:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Most nem tudom, hogy milyen minás motorod van. Nekem egy Motorhispania Furia endurom van. Ezen van egy külön olaj tartály, abba nagyjából 3-4 decit szoktam belerakni, ha a szintmérő pálcámmal úgy ítélem, hogy már elég kevés van benne. A lényeg, hogy sose fogyjon ki. A váltóolajból meg annyi kell, hogy kitekered a blokk jobb oldalán a középső nagy csillag csavart, és a felső kupakot kitekerve a blokkon, öntesz bele szép lassan a váltóolajból. Ebből annyi kell, hogy elkezdjen jönni a csavar lyukából az olaj, akkor mehet vissza egyből a csillag csavar és felül a kupak is visszatekerhető. A hűtővíznél pedig először leengeded a régit teljesen, a blokk alján van egy víztelenítő csavar, ennek is csillag feje van, közvetlenül a vízpumpa alatt, azt kell kitekerni, a hűtőről meg vedd le a kupakját. Ha kijött az összes víz, akkor alul visszatekered a csavart, felülről pedig öntöd az 50-50% fagyálló, desztillált víz kombót. 1 litert szoktam bekeverni, de abból mindig szokott maradni. Annyit önts be elsőre, hogy teljesen ellepje a hűtő belső rácsát. Ezután letekert kupakkal röfögtesd be a motort és járjon egy kicsit, adj neki kis gázt is, majd állítsd le a járatás után, 1-2 perc elég neki. Ha megvan, akkor pótold a hűtővizet megint a belső hűtőrács tetejéig és mehet rá a kupak, készen vagy. Ha felesleges víz maradt benne, akkor az első 4-5 kilométeren ki fogja dolgozni magából a túlfolyón, ez miatt nem kell aggódni.
2016. jan. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!