Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nissan almera (N16) 1.5...

Nissan almera (N16) 1.5 benzin vs Mazda 3 1.4 vagy 1.6 benzin?

Figyelt kérdés

Véleményeket, használatból adódó tapasztalatokra lennék kíváncsi az adott típusú személygépkocsikról. Évjárat 2004 körüli lenne.


Első autóm vásárlását tervezem. Mit javasoltok?


Érdekelt területek: ár/érték arány, megbízhatóság, fent tarthatóság, szervizelési tapasztalatok, fogyasztás, minőség



2016. jan. 18. 17:00
 1/4 anonim válasza:
Szerintem mindenképpen Mazda 3. Nekem még nem volt Mazda 3 de én mindenképpen azt szeretnék venni. Nagyon megbízható. Mondjuk talán egyetlen hátulütője az hogy kicsit drága hozzá az alkatrész.
2016. jan. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A családban van mindkettő, első kézból tudok nyilatkozni.


A Mazda nagyon túl van értékelve, néha másfélszer annyit kérnek érte, mint egy hasonló Almeráért, ezért ár-érték arányban nagyon nem jó. Megbízhatóságra mindkettő kiemelkedő, a Mazda hajlamosabb a rozsdára. Az alkatrészek valóban drágábbak kicsit a Mazdához, de mindkettőhöz aránylag olcsó.

Helykínálatban a Mazda kicsit jobb, főleg hátul, de nem annyival, amennyit a plusz 30 centi hossz indokolna. 1.4-est nem vennék belőle, az 1.6 jól megy, de nagyon rövid a váltó áttétele, ezért sokat is eszik, legalább 25%-kal többet, mint az Almera (bár még így is jóval kevesebbet, mint egy 1.6-os VW csoportos autó).

Összeszerelési minőségre mindkettő jó, anyagfelhasználás szempontjából mindkettő beltere kopogós műanyag, de nekem az Almera otthonosabb.


A fő kérdéseidre válaszolva tehát egyértelműen Almera a győztes, de nem írtál költségkeretet. 1.5 millió alatt nem kapsz jó 3-ast, ez esetben csak az Almera jöhet szóba. De ha rászánod (és ESP-set veszel), akkor egy jóval biztonságosabb autót kapsz, ez az egy érvem van a Mazda mellett.

2016. jan. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon megfelelő volt a válasz! A mazdát valóban kicsit borsosnak találom, meg annyi keret nem is lenne rá. Az almera mellett maradok úgy fest.


Szerinted 700-800ezer ft körül kapok már jó állapotban lévő almerát?

2016. jan. 25. 23:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Kis szerencsével igen, én 900 köré tenném a reális határvonalat, afölött már valószínűleg jó autót kapsz.
2016. jan. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!