Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Corsa 1.7 DTI vagy 1.3 CDTI?

Corsa 1.7 DTI vagy 1.3 CDTI?

Figyelt kérdés
Kishaszon gépjármű vásárlás előtt állok. Van is kettő kiszemelt, mindkettő 2003-as. Egyik 1.7 DTI, hogy isuzu motorosa e, az passz, másik 1.3 CDTI. Mindkettő üti a 300ezer km. Havi átlagban olyan 1000-3000 km közt megyek csak. Melyik lenne érdemes jobban átgondolni. Véleménykét kérnék pro és kontra alapon.

2016. jan. 20. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Az 1.3 CDTI - vel jobban jársz, mivel az gyakorlatilag egy Fiat Multijet dieselmotor, imádja mindenki, elég dinamikus.


Fő előnye az isuzuval szemben, hogy európában ezt minden szerelő ismeri, ami fontos szempont egy 13 éves autónál

2016. jan. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem mindenki az 1,7-est ajánlotta de végül ugyan annyi teljesítménnyel csak kisebb nyomatékkal meg persze több fogyasztással 1,2-esem van szintén corsa c
2016. jan. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A DTI, ha jól gondolom még adagolós. A CDTI meg CR. Az 1.3CDTI a maga 90 lóerejével és 200Nm csúcsnomytékával valami iszonyat lomha volt a H Astrában. Igaz az 1,3 tonna. És gyanítom az adagolós 1.7-es sem sokkal fürgébb.

A Corsában viszont jó lehet már.

Én az 1.3CDTI-t választanám a kettő közül. Ismerek olyat akinek már lassan fél millió km van ebben a motorban komolyabb meghibásodás nélkül.

2016. jan. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1.3 CDTI-t messze került, amúgy is túl kicsi ez a motor dízelnek. Az 1.7-es pedig az egyik legjobb motor, úgyhogy nem nehéz a döntés.
2016. jan. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp Isuzut vegyél,azt dícsérik Astrában,Corsában egyaránt.
2016. jan. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Most egy sima 1.9 szivó dizel feliciát használok, igy a lomhaság vagy gyorsaság számomra nem kérdés. Csak felesleges ekkora rakterű autót hajtanom.


Ahogy olvasom a válaszok, még mindig nem tudtam eldönti, 1.7 dti vagy 1.3 CDTI legyen. :)

2016. jan. 21. 07:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha az 1,7 az dti(és nem cdti), akkor nagyon egyszerű a válasz: 1,7 dti.

Azért, mert az még nem CR, így sokkal kevesebb vele a baj, könnyebb javítani, olcsóbbak bele az alkatrészek, ráadásul nagyobb ccm, elvileg csak tovább bírja.

2016. jan. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mert a CDTI ám arról "híres", hogy folyton lerohad...

Én pont akkor választanám az 1.7-est és azért szavaztam az 1.3CDTI-re, mert az CDTI!

Nem a kőkorszaki technika, újabb fejlesztés, korszerűbb, erősebb, stb.

Igen, hátránya, hogy drágább hozzá az alkatrész. De ezeket sem kell évente nagygeneráloztatni se havonta hengerfejet cseréltetni rajtuk. Jó eséllyel sok évig, rengeteg km-ig hozzá se kell nyúlni. Persze ha valaki szélsőségesen árérzékeny a szervizköltségekre, lehet Zsigulit is venni.

2016. jan. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lényegében azt akarom megtudni, szervizköltséget nem nézve, hisz ami jár az autónak az jár, hogy a reggeli mínuszban, melyiknek van nagyobb esélye, hogy elindul, vagy nem hagy ott az útszélén. Persze akármilyen autónál fennáll a meghibásodás esélye, ez benne van a pakliban, de melyik a megbízhatóbb. Lomhaság, anyag most nem kérdés.
2016. jan. 21. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!