Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes leírnom az autóm...

Érdemes leírnom az autóm hibáit a hirdetésben?

Figyelt kérdés

Van 4-5 összesen 50 ezerből orvosolható hiba a kocsimon, azt leszámítva hibátlan.(pár százezres autó)

Még nem adtam fel a hirdetést, de már megírtam, és rossz olvasni a hibalistát, főleg,hogy senki más nem írja le a hibákat.

Pedig ránézésre látom,hogy egy hasonló árú autónak minimum van ennyi baja, de attól félek,hogy meglátja az ember, hm, ennek van egy hibalistája, a másik lesz a tuti, elmegy, ott szembesül, de ha már ott van meggyőzni az autó, alkudozik kicsit, és megvan az üzlet, és kb ugyan annyi hibával azt viszi el inkább.

Csak az meg kicsit kellemetlen mikor itt szembesül a vevő a hibákkal, annak meg nem örülnék ha rabolnák az időmet, a telefonnal, hogy há az nem jó mégse, ezért gondoltam hogy odaírom, és ha valaki hív akkor ennek tudtában teszi.

De vajon jó e ez a taktika?Vagy írjam oda a két legkomolyabb hibát, és a kicsiket majd itt elmondom? (a két legnagyobb hiba, kb 25 ezerből javítható, én már nem költök rá)


2016. jan. 21. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:

jó lenne tudni az autó évjáratát, típusát, nyilván aki használt autót vesz az tisztában van azzal hogy használat közben jelentkeznek hibák, és nem tökéletes autót fog kapni a pénzéért. Milyen jellegű a hiba? használatból eredő? (karc, festék hiba, horpadás, beltér kopása) vagy műszaki jellegű (valamilyen kopó alkatrész, csapágy, és így tovább)

A leg egyszerűbb annyit írni hogy jó állapotban van, használatból/korból kifolyólag apró hibák vannak.

2016. jan. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Gömbfej-futómű beállítás,2 gumi.

(gömbfej 8 ezer,futómű beállítás 5 ezer,gumik, 15-20 (14-es kerék, ennyiért már újat lehet kapni)

2016. jan. 21. 21:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal tisztább ha le vannak írva a hibák. Ha valaki komolyan érdeklődik, akkor úgyis megnézi. Van aki kimondottan az őszinteséget értékli (mint pl. én Lehet hogy egy nem túl gyakorlott vevő nem is venné észre, de hiányzik neked egy felháborodott ideges vevő aki aztán telefonon kér rajtad számon dolgokat utólag? Nekem nem kellene.
2016. jan. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Írd le. Hidd el ,hogy nagyobb siekred lesz a komoly veevőknél,mint aki minden eltitkol,mert a találkozónál 90%,hogy úgyis kiderül minden. Egy idősebb , pársz -százezer ft-os autó egyébként is gyanús, ha azt írják,hogy minden működik rajta.
2016. jan. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fordítsuk meg a kérdést!Te mész autót venni,majd ott kiderül,hogy kotyog a gömbfej,nincs beállítva a futómű és 2 gumi kuka rajta!Te mit szólnál hozzá?
2016. jan. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"Női tulaj,nemdohányzó,megkímélt,pályagumik,széthulló futómű,friss műszaki" xDDD
2016. jan. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jobb leírni. Ahogy írták, így már csak a komoly vevők fognak keresni és nem pazarolják az idődet mások. Az őszinteség amúgyis egy jó pont, én hamarabb gyűjtöm ki az ilyen hirdetéseket, mint a semmit nem közlőket, vagy láthatóan ferdítőket, vagy az évszázad vételének álcázott, de elhanyagoltnak látszó autókról szólókat.
2016. jan. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!