Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan haszalhatom a közutakon...

Jocipocikamáté kérdése:

Hogyan haszalhatom a közutakon a kocsimat ha kisteherautónak van kialakítva? 2 személyes

Figyelt kérdés
2016. jan. 23. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, mint a személyautót, csak a pályamatrica kerül a duplájába ( kivéve az éves matricát ).
2016. jan. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. jan. 23. 19:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Már nem emlékszem a pályadíjakra. De kérdezz rá, mivel ha nem haladod meg a 3500 kg-ot akkor lehet az alap díjat kell fizetned.


Mivel a D1 az a legfeljebb 7 személy szállítására alkalmas járműre vonatkozik, tehát a tied is ebbe tatozik.


A D2 pedig a legfeljebb 3,5 tonnáig.

2016. jan. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Most egy Opel Corsán senki nem mondja meg, hogy az személyautó vagy teherautó, ha csak le nem kérik. A matricafigyelő rendszer nem tudom, hogy ezt figyeli e
2016. jan. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
... vagy csak a méret alapján számol, mint más országokban, ahol kis méretű tehergk-val el lehet sunnyogni személyautóként.
2016. jan. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A teherautókra vonatkozó EKAER rendszer pontosabb követhetősége és ellenőrizhetősége miatt tavaly július 1-től a matricafigyelő rendszer össze van kötve a NAV-val és "rendszám adatbázissal" , így rendszám alapján látja a NAV és az Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt is, hogy M1 vagy N1 kategóriába van sorolva a jármű. Ha N1-es kisteher akkor D2 matrica kell rá és meg is szexelnek ha nincs.


Tavaly a Comboval Július 1-ig én is D1-gyel jártam, aztán júliusban hirtelen érkezett 6-7 csekk, akkor utánajártam :D

Szóval bízz benne, a 10 napos és havi pályamatrica az a duplája, az éves az ugyanannyi, mint a D1 esetében. A megyei matrica is a duplája.

2016. jan. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát igen. Ez már gáz:-)


Járt ismerősöm Németországban rendszeresen autópályán kis puntoval ami tehergépkocsi volt de ugyebár nincs különbség a személyautó és közötte külsőleg. Személygépkocsira vette a matricát, semmi büntetés nem volt.


Azután Ducatoval ment ki persze ez alkalommal tévedésből, de személyautóra vette a matricát.


Pér hónapon belül meg is érkezett a csekk Magyarországra. Érdekes kintről hazaküldik, de Magyarországról a külföldinek nem:-(


Érdekes volt, hogy a Puntot nem szúrták ki a másikat meg ige.


De egy tranyónál nem tudom hogyan ellenőrzik be, hogy az most kisbusz vagy tehergk? Magyarországon ok, de külföldön??? Ennyi erővel a Dusato is lehetett volna személyautó, mert van olyan is

2016. jan. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!