Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire árt az alu felninek...

Mennyire árt az alu felninek ha azon cserélgetem a téli és nyári gumikat?

Figyelt kérdés
Tavaly vettem a kocsit csak alufelnim van hozzá és nyári volt rajta most persze télit tettem rá de ha ki tavaszodik akkor erre a felnire szeretném vissza rakni a nyárit is. Árt neki valamit?
2016. jan. 28. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Felninek nem árt, ha normálisan szedik le róla a gumit meg rakják rá vissza a másikat. Hogy a guminak mennyire jó ez az állandó fel-le pakolgatás az egy másik téma...
2016. jan. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A felninek nem árt, hacsak nem Traktoros Jóska esik neki pajszerral és nagykalapáccsal. A gumiszerelő gépek jók ki vannak találva, kevésbé verik szét a felniperemet, mint egy-egy fakezű szaki a gumiszerelő vassal a tömlős gumik idején.

Én inkább a gumik állapotától tartanék. Felniről leszerelve sokkal nehezebb őket jól tárolni.

2016. jan. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha alig mész évi tízezret, akkor hagyd fenn a télit..kicsit kopik, de nem kell szerelgetni.
2016. jan. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A gumi cser nem árt ugyan a felninek, feltételezve, hogy a csere szakszerűen zajlik, de egyszerűbb, jobb megoldás, ha veszel lemez felnit, és arra rakatod fel a téli gumit.

Kevésbé esztétikus az tény, de hosszabb távon praktikusabb, gazdaságosabb, mint évente kétszer le-fel szereltetni a gumit.

Télen nehéz csili-vili állapotban tartani az autót, sokszor latyakosak, sárosak az utak, egy szép alufelnivel sem lesz csinibb a járgány, tavaszig elbírja a lemezt.

2016. jan. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Alu felnit nem erdemes telen hasznalni, mert a teli sozas roncsolni fogja.


Viszont en a lemezfelnin evente ketszer csereltetek gumit, eddig nem vettem eszre semmifele roncsolodast. Legalabb 6 eves, de a teli pl. nem akart megcsuszni a rantopadon.

2016. jan. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A felninek nem árt, csak a gumi lesz egy idő után szövetszakadt, nem tesz nekik jót a sok szerelgetés. Ezért érdemes 2 szett felnit venni.
2016. jan. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor rendben van. A téli gumik újak majd tavasszal akkor leszerelem felteszem a szintén addigra új nyáriakat és télre majd acélfelnit veszek és arra felteszem a télit. Eddig egyszer lett csak feltéve úgyhogy nem fog ártani neki. Köszönöm a válaszokat :)
2016. jan. 28. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!