Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hyundai i30 1.6 CRDI megéri?

ElekTamás88 kérdése:

Hyundai i30 1.6 CRDI megéri?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!

Autóvásárlásnál járunk. Hyundai i30-at néztünk ki a családdal. 1.4 benzinben gondolkodtunk eleinte, azonban egyik ismerősöm azt mondta, hogy 6 sebességes váltóhoz kevés az 1.4, így most az 1.6-os CRDI dieselt nézegetem. Ebben is megvannak tipikus diesel motor hibái? (Ezalatt részecskeszűrő, kettőstömegű lendkerékre gondolok, a turbót tudom, hogy van benne.)

Megéri megvenni az alacsonyabb fogyasztás érdekében? Évi szinten max 10-15ezer km-t menne az autó, ~20-40km-es távokon olykor-olykor. Ráadásul használtan venném, 1-2 éveseket nézek.

Én valamiért benzines párti vagyok inkább.

Önök melyiket ajánlják?



2016. febr. 5. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Mérnem nézel akkor 1.6os benzinest?Ekkora futásra biztos benzinest vennék. Amiket felsoroltál, azok nem a dízel motor hibái, egyszerűen kopó alkatrészek, amik 200-300 ezer km után megadják magukat. Amúgy tudtommal a hyundai-ba nincs kettőstömegű.
2016. febr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Balint777 válasza:
Szerintem egész nyugodtan vehetsz dieselt, mert nem igazán van velük gond. Nekünk körülbelül 5-6 i30-unk volt mindegyik diesel és soha semmi baj nem volt velük.
2016. márc. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!