Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fűnyíró motor + Pannonia T5...

Dannyakiller315 kérdése:

Fűnyíró motor + Pannonia T5 működhet?

Figyelt kérdés
Édesapámnál a padláson találtam egy 1970-es Pannonia T5 vázat néhány kiegészítővel (sárvédők, fékek, hátsólámpa, stb.) Emellett találtam egy 187cc-is Briggs fűnyíró motort. Lehet kombinálni a kettőt? Ha igen, kell hozzá jogosítvány?

2016. febr. 6. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs rajta rendszám, akkor segédmotor lehetne, de a 187cm3 kizárja ezt.

Rendszámosat meg nem lehet barkácsolni...

2016. febr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A fűnyírómotorokat általában úgy találják ki, hogy függőlegesen álló főtengellyel üzemeljenek. Ha így építed be, biztos, hogy jó lesz a kenés és a keverékképzés. A Pannóniában vízszintesen, a hossztengelyre merőlegesen állt a főtengely. Tehát vagy kell egy szöghajtás, ami a függőleges főtengelyből átviszi a nyomatékot a lánckerék vízszintes tengelyére, vagy a fűnyíró motorját kell vízszintesbe forgatnod. Mindkettő megoldható, ha értesz hozzá.

Már csak arra van szükség, hogy mindez elférjen a vázban. Ezt csak te tudhatod, le kell mérni, van-e elég hely a bölcsőben. Bár a Pannónia-váz nem kicsi, ha az ormótlan gyári blokk elfér benne, akkor sok minden más is.

Ha használni is szeretnéd a motort, akkor nem árt, ha valami tengelykapcsolót és váltót is építesz be. Megint csak rajtad múlik, mit választasz ehhez.

Ha kész vagy, lehet vele motorozni. Na, nem közúton, mert ahhoz előbb engedélyeztetni kellene. Ha sikerül, akkor pedig kell hozzá majd jogosítvány is.

2016. febr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Határozottan támogatom az ötletet!

Szerintem megvalósítható!!!

Megfelelő hajtómű áttételeken keresztűl, tengelykapcsolón keresztűl. Természetesen biciklikormánnyal és csengővel, h legyen mivel rádudálni a szomszédra, ha jönni találna az 1000- es swiftjével.

Ha most nemiálsz, reggelre nemfogszvégezni vele, azt tudnid kell!

2016. febr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Technikailag megoldható,hogy működjön,de csak gazdaságtalan anyagi ráfordítással.Kőzuton csak akkor lehet használni,ha kérsz rá átalakítási engedélyt,eredetvizsga,műszaki vizsga,forgalmi,rendszám,bíztósitás.50 CCM FELETT természetesen csak érvényes jogosítvánnyal vezethető.-Alternatíva:Eladod külön-külön,veszel egy bringát.Vagy ha van segédmotorra engedélyed-egy kismotort.
2016. febr. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4. : Azt irtad ha 50cc felett van akkor kell rá jogosítvány. Alatta nem kell? Mennyi a minium ami fölött kell? (Mert akár eladhatnám ezt a motort és cserélhetnèm kisebbre)
2016. febr. 7. 16:16
 6/11 anonim ***** válasza:

:)

Rotációskapa motorot tegyél rá szerintem! Vagy van egy 50- es kávédaráló motorom h érdekel!

Vagy van láncfűrész motorom is. És akkor a lánchajtás is meg van oldva, meg a vízsintem motor is. Na?

2016. febr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolso: Ilyen motorok mellé kell jogsi?
2016. febr. 7. 17:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Már hogy kellene? Láttál már valakit, akitől lánfűrész hajtotta motort vezetve jogsit kért a rendőr?
2016. febr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mivel nagyon nem értek a motorokhoz valami egyszerűre gondoltam pl a Honda GX sorozat 50cc s változata elég egyszerűnek tűnik.
2016. febr. 8. 16:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg a kressz-ben.Segédmotorkerékpár.Ehhez nem jogosítvány kell,hanem vezetői engedély.(0-49 ccm.).Viszont tudtommal már valamiféle kw-os meghatározás van az unió miatt.-A közúti közlekedésben csak olyan jármű vehet részt,amiknek már megtörtént a Magyarországi tipusengedélyeztetése.Ha esetleg egy olyan járművel veszel részt,amit te építesz-tipusengedélyel vehetsz részt a forgalomba.Ha ez nincs ,szabálysértést követsz el.Rosszabb esetben:közúti veszélyeztetés,stb.
2016. febr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!