Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kuplung nélkül váltok,...

Ha kuplung nélkül váltok, mennyire kopnak az alkatrészek?

Figyelt kérdés

A jelenlegi kocsinkon már több éve csak elinduláskor használom a kuplungot. Menet közben nem nyomom be a kuplungot sebességváltáskor.


Nem recseg, nem reszelem meg, nem erőltetem. Szépen beveszi.


Viszont mégis érdekelne, hogy mennyire kopnak például a fogaskerekek emiatt? Elvileg semennyire, hisz nem erőltetve rakom bele, hanem szinte beugrik magától a fokozatba, amikor pont jó a fordulat.



2016. febr. 7. 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A fogaskerekek nem, de a szinkrongyuruk ezt nem koszonik meg.
2016. febr. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék mennyit gurulsz az autóval évente.


Ha nem terhelés alatt veszed ki sebességből és eltalálod ( gondolom már megszoktad, ha nem recseg ) a szinkronizálási fordulatot akkor talán a szinkrongyűrűket sem eszi meg. Ha több éve csinálod és még egyben van a váltó, akkor nagy baj nem lehet :D

2016. febr. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%

Te a kérdező, saját magad válaszoltad meg a kérdésedet.

A kérdésedben a válasz.

2016. febr. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
Leírnád milyen autó? Én is vezettem ilyen Ford Transitot, a régi fajtát, olyan 2 millió km biztos volt benne, abban lehetett így váltani, mert úgy meg voltak már kopva a szinkronok. Beülnél egy normál állapotú autóba, meglátnád, hogy nem is menne a dolog. Egyébként igen, nagyon kopnak a fogaskerekek, ha így váltol.
2016. febr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez egy régi '92-es Astra, eléggé kopottak a szinkrongyűrűk. Kuplunggal nehézkesebb a váltás.
2016. febr. 7. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!